Steam

Your Steam account: Access from new computer
32 powiadomień w ciągu 5 dni. Da się to jakoś wyłączyć lub pozbyć? Bo zaśmieca tylko skrzynkę

Zmień hasło i ustaw 2-etapowe logowanie.

Szanuje za stoicki spokój.

Zmiana hasła nic nie da bo mam tak od 5 lat a 2 etapowe to będę musiał mieć telefon przy sobie

0Bodajże w panelu na stronie Steam możesz wyłączyć powiadomienia o logowaniu.
PS: Podajesz za każdym razem hasło do Steam czy masz zapamiętane w programie?

Być może twój login lub e-mail na Steam wyciekły? Niestety średnio można sprawdzić, u mnie to było widać tylko po dziwnych mailach wysyłanych na stary e-mail Steam.

Niby dobrze by było mieć login różny od nicku do gier/platformie Steam i może uruchomić “darmowy” alias dla maila jak nim się dobijają złodzieje. I raczej lipa jak idzie logować się numerem “konta” jako alternatywna wersja loginu - wtedy pewnie szybko ustalą jak numer pokrywa się z publicznymi statystkami.

Logowanie nic nie zmienia, musiałby za każdym razem przechodzić weryfikację steamguarda żeby mu to przyszło.

Niby idzie dodać PC/przeglądarkę jako zaufaną a opcja zapamiętaj hasło/nie wylogowuj mnie przy prywatnym PC raczej jest bezpieczna do próby ukradnięcia sesji cookies z pewnie sklonowanym profilem przeglądarki Chrome/Edge/Opera/Firefox.

Raczej hasło jawnie się nie zapisze w folderze Steam lub jawnym tekstem w cookies/localStorage lub sessionStorage.

Zastanawia mnie jednak to że dostajesz info za każdym razem - rozumiem że logujesz się na różnych urządzeniach?

Jak nie zaznaczy by pamiętało urządzenie to za każdym razem jest.

Lub jak za mocno grzebie w przeglądarce np. Cookie AutoDelete bez oszczędzania domen Steam.

Pewnie ochrona przed fingerprintigiem w przeglądarce to powoduje.
Jak Steam jest w stanie ustalić to samo ID przeglądarki dla każdej sesji to powiadomienia nie ma.

Uwierzytelnienie dwuskładnikowe nie wymaga smartfona o ile się dobrze pokombinuje.
Aplikacja Steam na smartfonie po aktywacji 2FA trzyma sekretny klucz w nieszyfrowanym pliku w pamięci wewnętrznej. Osoby, które mają roota lub alternatywne recovery np. TWRP mogą sobie ten klucz wydobyć i używać np. z aplikacją KeepassXC na PC.

Dwuskładnikowe na steam można przez mail :thinking: nawet nie wiedziałem o apce na telefon