Steelpad Qck mini + Logitech RX300, Co myślicie o tej parze

Witam.

Steelpad Qck - http://www.proline.pl/shop.php?prodid=STEELPAD+QCK+MINI

Logitech RX300 - http://sklep.benchmark.pl/pelny_21422.html

Co myślicie o tym zestawie ? Podkładkę będę miał jutro, sprawdzę jak się będzie sprawowała na niej moja aktualna myszka. Wtedy może zdecyduję się na zakup nowej.

Nie jestem żadnym wytrawnym graczem, po prostu czasami gram dla relaksu. Nie potrzebuje myszki dla profesjonalnych graczy, tylko zwykłego, dobrego, sprawdzonego, optycznego gryzonia. Koniecznie czarna !

Witam!

Podkładka fajna, ale lepsza by była Aqua2 os X-RAY Technology :slight_smile:

Niemniej dla pełnego komfortu będziesz potrzebował ślizgaczy - najlepiej teflonowych (ale z prawdziwego teflonu, a nie podróbki)

Ja używam ZeroFriction, również od X-RAY - póki co ciężko dostać to w Polsce - najlepiej na Allegro.

Myszka RX300 to dobry wybór, jest wygodna i precyzyjna.

Ogólnie ta podkładka z tą myszką będą dobrze współpracować.

Może i tak, ale już będę miał tą. Jestem przekonany, że będę zadowolony, wystarczy mi.

Zobaczymy, może później.

Jedno pytanie - Czy jest ciężka ? , bo jeżeli jest, to odpada od razu. Nie chcę ciężkiej myszki, strasznie niewygodnie się taką używa ( dlatego nie chcę bezprzewodowej, miałem, nie chcę już ).

Mam nadzieję :slight_smile:

Czy to prawda, że występują problemy podczas korzystania z czarnych podkładek i optyków ?

Witam!

Nie prawda… ale wszystko zależy od myszki - ja bynajmniej nigdy takich problemów nie miałem.

Czy jest ciężka - nie wiem :), ale ja akurat lubię ciężkie :slight_smile: (jak się ma ślizgacze to się nie czuje wagi :))

ps. z tego, co widać to ciężka raczej nie jest :slight_smile:

hehe, tylko ciekawe jak ty to wywnioskowałeś :lol:

Witam!

Po profilu, budowie i rodzaju myszki… doświadczenie…

Swoją drogą dla jednego będzie ciężka, a dla innego nie… dla mnie pewnie by była zbyt lekka.

Podkładka jest idealna, cienka, trzyma się podłoża bardzo dobrze, wykonana z bardzo dobrego materiału.

Wiem, że pewnie zaraz mnie zlinczujecie :lol: , ale po graniu non stop kilka godzin uważam, że jak narazie moaj myszka mi wystarcza, bardzo dobrze mi się gra z tej podkładce. Więc na tą chwilę nie zamierzam kupować myszki nowej.

Witam!

Dlaczego mamy Cię zlinczować? Przecież to Tobie ma być wygodnie i Ty masz być zadowolony.

Powiem Ci tylko coś na moim przykładzie… (oczywiście nie namawiam Cię do niczego, ale informuję tylko)

Kiedyś używałem różnych myszek… wychodziłem z założenia, że stać mnie na zamianę myszki co 2 miesiące - kupowałem badziewie za 10zł z hipermarketu. Takie coś wytrzymywało miesiąc dwa i kupowałem nową.

Oczywiście były to na początku myszki kulkowe i nie chciałem nawet słyszeć o optycznych.

Później gdzieś przypadkiem dorwałem tanią optyczną - kupiłem - spodobała mi się.

Następnie miałem chyba ze trzy optyczne A4Tech i uważałem, że to super firma i nie chce innych, aż któregoś razu skusiłem się na MX 518.

Od tego czasu zauważyłem, że wykonanie i precyzja mają znaczenie, a Logitech jest mistrzem w tych dziedzinach.

Miałem trochę kasy na zbyciu, więc kupiłem sobie MX 610 - laserowa, bezprzewodowa.

Od tej pory nie chce widzieć kabla od myszki na moim stole, a optyczne myszki odeszły w zapomnienie. Laser to zupełnie coś innego.

Sam gram w Battlefield 2 i 2142 i wiem co dla gracza znaczy dobra myszka (wcześniej grałem w Counter Strike i pamiętam jeszcze czasy wersji beta 0.9).

Myślę, że gdybyś spróbował porządnej myszki na tej podkładce, dodatkowo użył ślizgaczy teflonowych, to byś dopiero zrozumiał o czym tu napisałem.

Powodzenia :slight_smile:

W sumie może i masz rację. A raczej na pewno :mrgreen: Które z nich byś polecał ? http://www.allegro.pl/search.php?string=%C5%9Blizgacze Czy może nie ma to znaczenia ?

Witam!

Te ostatnie ZeroFriction są najlepsze (te okrągłe) - ale niestety te maja tylko 8mm średnicy.

Gdybyś spotkał gdzieś takie same, ale o takim kształcie jak te wyżej (te jajowate) to bierz.

A te ? http://www.allegro.pl/item167562312_sli … wojne.html

Witam!

Te też nie… napisałem Ci już jakie są najlepsze :slight_smile:

Oczywiście możesz kupić inne, jednak ja już sporo ich przetestowałem i te o których mówię wypadają najlepiej i jest ich 30 :slight_smile: