Sterowanie komp użytkownika jako admin

Witam. Jak będąc adminem w sieci zrobić pulpit zdalny? Mam wszystko ustawione, jednak by wejsc na profil użytkownika musze znać jego hasło. W pracy gdzie pracowałem admin miał dostęp bez konieczności logowania. Gdzie i co robię źle. 

A jaki to serwer i system? Czego używasz do pulpitu zdalnego?

Win 7

Sądząc po precyzji wypowiedzi, wydaje mi się że nie chcesz wcale RDP, ale coś w stylu VNC, Remote Uilities albo Team Viewer.

 

Nie ma to wielkiego związku z serwerami.

 

 

Momon , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Pytanie czy admin w firmie loguje się na własne konto, czy konto użytkownika komputera :stuck_out_tongue:

Przepraszam za mało doprecyzowaną odp. Jestem admin lokalnym i loguje się na konto admina, każdy w domenie ma swoją nazwę i hasło - wiadomo. Pytam o to czy jest coś takiego, abym mógł na swoim komp. połączyć się z komp. użytkownika i np. naprawić mu przeglądarkę itp. W pulpicie zdalnym muszę znać hasło użytkownika. W poprzedniej firmie, której pracowałem admin po zgłoszeniu problemu z komp. wchodził na mój w ciągu paru sek. Nie miałem nawet pojęcia, że to robi tylko myszka robiła to co on chciał. Nie kojarzę by korzystali z jakiegoś oprogramowania. Stąd pytanie czy takie coś istnieje bez oprogramowania? Pozdrawiam

W systemie jest dostępna “pomoc zdalna systemu Windows”, ale chyba nie o to chodzi?

Nie, tamto się odbywało bez jakichkolwiek zaproszeń

Nie istnieje coś takiego bez dodatkowego oprogramowania. Po prostu wcale nie musiałeś wiedzieć o jego istnieniu. Poczytaj o programach które wpomniałem.

Dzięki, pewnie nie ma żadnych na bezpłatnej licencji wartych używania:)

Remote Utilities może kontrolować do 10 adresów IP za darmo, nawet wykorzystywany komercyjnie. Używam na co dzień i sobie chwalę. Jedyne ograniczenie - działa tylko na windows.

Ja używam RMM od SolarWinds (n-able), które ma wbudowaną opcję podłączenia do sesji użytkownia. Użytkownik też nie wie, że nastąpiło połączenie. Przykład sesji (po prawej na górze przycisk ‘Remote Control’, który poza tym wbudowanym w n-able w ramach możliwości i dostępności na komputerze gościa pozwala też użyć TeamViewer, RDP, VNC itd.