Sterowanie komputerem poprzez stronę w HTML'u

Zamierzam właśnie zrealizować mój misterny plan stworzenia “pilota do komputera”.

Zależy mi na tym, żeby rozwiązanie było uniwersalne i działało z każdym urządzeniem. Więc postanowiłem że użyję do tego HTML’a.

Tak więc: mam stronę zrobioną w HTML’u z kilkoma potrzebnymi mi przyciskami. Dane o moich poczynaniach lądują w pliku TXT, skąd potem konkretne czynności wprawia w ruch aplikacja windowsowa (a dokładnie - będzie, bo jeszcze nie do końca to zrobiłem :P)

Problemem jest dostęp do tej strony w HTML’u. Mój plan zakłada, że na telefonie np, uruchomię sobie właśnie tą stronę (dzięki temu nie muszę robić natywnych aplikacji). Czy da się jakoś umożliwić dostęp przez internet do tego pliku? Tzn. na moim telefonie wklepuję adres ip i wyskakuje mi ta strona? No i przede wszystkim jak to jest z bezpieczeństwem? Jak zabezpieczyć coś takiego przed niepowołanym dostępem?

Na podstawie Twojej wiadomości napisze kilka słów:

Po pierwsze - wstrzymaj swój projekt do momentu, gdy będziesz wiedział co to jest HTML, do czego służy, na czym polega hostowanie strony www i co to jest aplikacja windowsowa.

Po drugie - tylko pierwsze ma znaczenie.

Hmm, zgubiłem jedno słowo.

Oczywiście nie chodzi mi o takie hostowanie z serwera, bo z tym nie ma problemu. Chodziło mi o hostowanie z mojego komputera.

Czy to się aby nie wyklucza? Ja rozumiem woda, ziemia, windows, 90% rynku halucynacje, etc. Ale są jeszcze telefony i tablety z androidem, linux i mac na desktopie. Chcesz uruchamiać na nich aplikacje windows-ową? Nie rozumiem.

Co do zabezpieczeń to co chcesz zrobić już istnieje, nazywa się appletem JAVA. O ich bezpieczeństwie to chyba każdy wie jak jest.

Chcę zrobić pilota do komputera z windowsem :slight_smile: Multiplatwormowa ma być aplikacja po stronie pilota.

Co mają aplety Java do uzyskiwania dostępu do pliku na komputerze z poziomu pilota (telefonu)?

Mimo wszystko uparty… OK, jeśli odpowiesz na jedno pytanie to spróbuje pomoc najlepiej jak potrafię: Jak HTML uzyskuje dostęp do pliku TXT?

Tak, nie rozumiesz.

Aplikacja windowsowa miałaby chodzić na serwerze, nie na kliencie.

Autor wątku po prostu za pomocą HTML i aplikacji windowsowej chce udawać aplikację webową (co się oczywiście nie uda przez to, że HTML nie jest językiem programowania, i nie zapisze pliku tekstowego). Ale to chyba dlatego, że nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich aplikacji i nie słyszał nigdy o PHP, JSP, Django, RoR, ASP.NET i innych tego typu technologiach.

Niemniej jednak, zainteresowanie się którąś z nich byłoby dobrym początkiem pracy nad realizacją tego zadania.

To w jaki sposób zapisałem dane do pliku txt nie jest tematem tego wątku. Nie używałem samego html’a, napisałem ogólnie: HTML bo nie chciało mi się wymieniać całej reszty.

Gdyby komuś umknęło, pytanie dotyczy sposobu dostępu do pliku ze stroną *.html która znajduje się na komputerze z systemem windows poprzez urządzwnie mobilne z dostępem do wifi poprzez router pełniący rolę centrum domowej sieci lokalnej. Najlepiej gdyby użytkownik mógł uzyskać takowy dostęp poprzez podanie odpowiedniej ścież+i w swojej przeglądarce www.

Hej,

Proste - uruchamiasz na komputerze serwer WWW, na którym ładujesz stronkę w HTML’u. Stronka może być widoczna na przykład tylko i wyłącznie w sieci lokalnej, bez dostępu z zewnątrz - tak, by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Pozdrawiam,

Dimatheus