Sterowanie komputerem za pomocą TeamViewer

Witam, interesuje mnie to, czy mogę sterować innym komputerem w moim domu za pomocą TeamViewer tylko za pomocą wifi?

Normalny sposób działa, tzn TeamViewer wysyła dane gdzieś na swój serwer i dopiero coś się dzieje na innym komp, ale mi przydało by się tylko to, by sterowanie odbywało się tylko po mojej sieci domowej w obrębie WIFI, bez generowania ruchu sieciowego z internetem.

Nie, nie da się, TV musi mieć połączenie ze swoim serwerem.

Ale możesz użyć (darmowego) RealVNC (na domowym kompie instalujesz Server, na tym od sterownia Viewer).

Oczywiście, że się da. Wchodzisz w menu Extras>Options sekcja General na samym dole masz Connection in local network (via IP address) i możesz tam ustawić na deactivated, accept (dla połączeń z internetu i w sieci LAN) oraz accept exclusively (tylko dla połączeń w sieci LAN). Wówczas identyfikatorem będzie adres IP zdalnego komputera.

image_id: 5353

image_id: 5352

Zrobiłem tak jak poleciłeś, lecz nie wiem jak mam teraz połączyć się z innym komp, po wpisaniu ID pokazuje, że nie można połączyć, powód nieznany.

Dodane 13.02.2013 (Śr) 11:01

Dodam, że ten błąd jest tylko z mojej strony, tzn z drugiego komputera można połączyć się normalnie, takie same ustawienia postawiłem na obu komputerach, komputery widzą się w grupie domowej, transfer plików jest możliwy, połączenie pulpitu zdalnego także działa, ale chodzi mi o to, żeby osoba używająca drugi komp widziała co robię, a połączenie pulpitu zdalnego niestety daje mi takiej możliwości.

Dodane 13.02.2013 (Śr) 11:04

Mój komputer ma IP 192.168.1.1 czyli IP routera, a drugi komp ma IP 192.168.1.102, czy to, że mam IP routera może mi uniemożliwiać połączenie z mojego komputera?

Dodane 13.02.2013 (Śr) 11:10

ipconfig na moim komputerze pokazuje takie coś: http://img203.imageshack.us/img203/8535 … aniejk.png, nie ma tutaj nic o IPv4, więc myślę, że to może być problem.

@roobal: nie wiedziałem o tym - dzięki za sprostowanie.

@piotrek1692: jak Twój komputer może mieć IP routera? Chyba coś źle odczytałeś. A ten zrzut ekranu, który załączyłeś powyżej, nie pokazuje potrzebnych danych (parametrów sieci bezprzewodowej). W sumie nic tam nie ma. :frowning: Przewiń okno z wynikami do góry.

Oba urządzenia podłączone do sieci nie mogą mieć tego samego IP, gdyż wystąpi konflikt. Przypisz inny adres lub pobierz go z serwer DHCP. Można się domyślać, że połączenie z internetem masz, bo dostajesz adres IPv6 dla tunelu Teredo, ale z tego co piszesz, to oba urządzenia nie mogą mieć tego samego adresu.

Zamiast robić zrzuty, przeczytaj jak skopiować wyniki poleceń z wiersza poleceń lub PowerShell :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

Wiem, że oba komputery nie mogą mieć identycznego IP, ale dlaczego dlaczego jeden komp się łączy normalnie, a drugi ma z tym problemy? Zrobiłem tak jak poleciłeś ustawiłem na obu komp, żeby używał tylko sieci LAN, i tak jak pisałem oba komp się widzą, transfer plików działa w obie strony, a teamviewer ma problemy…trochę dziwne :?

Zapora sieciowa nie blokuje aplikacji? Daj zrzuty ekranu TeamViewer z obu komputerów.