Sterowanie obrotami wentylatora w laptopie TOSHIBA L650 1M0


(pawelek5) #1

Witam,

Czy jest możliwość ręcznego sterowania obrotami wentylatora w laptopie TOSHIBA Satellite L650 1M0? Chcę samemu (tymczasowo) ustawić na ile % ma się kręcić wentylator.

Czytałem, że do tego najlepiej służy SpeedFan. Niestety, wentylatory po zmianie wartości obrotów dalej korzystają z automatycznej kontroli nad prędkością - krótko: nic się nie zmienia :arrow: nie działa.

Czy jest jakaś inna możliwość ręcznego sterowania? Chciałbym by było to tymczasowo; żeby mi nie przestawiło na stałe prędkości wentylatorów.


(mordix) #2

Tak się składa ze nie w każdym laptopie da się ustawić prędkości wentylatora . Speed fana to lepiej sobie odpuść bo jeszcze coś zepsujesz ,poza tym te programy maja tendencje do grzebania tam gdzie ich być nie powinno .


(Walkiria 84) #3

chłodzenie jest tak projektowane, by było odporne na ‘grzebanie’. wentylatorem steruje elektronika, a nie program. jak już tak bardzo się upierasz i jest Ci to do szczęścia potrzebna to pozostaje ‘zabawa’ napięciem zasilającym układ chłodzenia. ale to ‘grzebanie’ już na własne ryzyko i proszenie się o kłopoty


(pawelek5) #4

Szkoda. Na moim poprzednim się dawało bez problemu zmieniać prędkości obrotów wentylatora.

Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie się tematem.

Jeżeli jednak ktoś by miał jeszcze jakieś pomysły, proszę napisać.