Sterowanie W Silent Hill 2

Cześć. Iż nie grałem w żadne horrory postanowiłem zagrać w SH2 - i tu się pojawia problem… Sterowanie jest takie zje… że szkoda mówić - a na padzie to już tragedia. Więc tak - Czy da się poprawić sterowanie ( i dodać obracanie) na padzie ? Mam pada Tracer Shogun USB ( Model z PS3)

Jeśli dobrze pamiętam, w ustawieniach sterowania masz sterowanie 3D Type, 2D Type.

Natychmiastowe obracanie również było - niestety nie grałem tyle lat w SH2, więc nie pamiętam czy było to pod jednym przyciskiem, czy np. pod kombinacją L1+R1 :slight_smile:

Pamiętaj też, że Silent Hill 2 ma swoje lata. To zupełnie inny typ niż dzisiejsze symulatory chodzenia czy inne “straszaki”. W tamtych czasach tzw. “tank controls” to było coś zupełnie normalnego.

Opcja 3D i 2D jest w SH3 ( Bo właśnie zainstalowałem) I teraz tak patrzę - w żadnym SH nie ma opcji obracania postacią i chyba dam spokój sobie , nie daje rady jak nagle coś wyskoczy a tu ci się zmieni kamera i nie dasz rady atakować… :smiley:

Opcja automatycznego odwrócenia jest - tyle, że ukryta pod przyciskiem lub kombinacją (ostatecznie gry były pisane pod gamepada i czasem trzeba wcisnąć kombinację). Przeszedłem SH 1/2/3/4 wielokrotnie i było coś takiego, jeśli chodzi stricte o funkcjonalność :slight_smile: