Sterownik chipsetu od Nvidii pod Windows XP

Tam jest błąd na stronie. Po ściągnięciu tego pliku są sterowniki od chipsetu Nvidii. Przeczytałbyś kilka postów wyżej to byś wiedział. :slight_smile:

Ja chciałem zainstalować tak:

  1. System XP

  2. Sterowniki od chipsetu

  3. Sterowniki od reszty.

  4. Podłączyć modem.

  5. Pobrać aktualizacje systemu…

A jak zobaczyć jaka jest tam karta sieciowa? Bo sterowniki do wyboru są aż 3 a nie chcę zainstalować złego, żeby wszystko działało… Czy po każdym zainstalowaniu sterownika muszę uruchamiać ponownie laptopa, czy mogę zainstalować sterowniki i dopiero po zainstalowaniu ich wszystkich uruchomić ponownie?

1,2,4,5,3. Punkt 3 na końcu.

Dodane 15.02.2011 (Wt) 17:41

Podczas instalowania sterowników restartujesz laptopa jeśli instalator tego zażąda, chociaż zasadniczo stosuje się restart po zainstalowaniu każdego, nowego sterownika.

Dodane 15.02.2011 (Wt) 17:42

Nad sterownikami do kart sieciowych nie rozmyślaj dopóki nie wykonasz tego, co w pierwszym zdaniu.

Wszedłem w ten link od aktualizacji, ale nie mogę znaleźć o co ci chodzi. Czy mógłbyś mi zapodać jakiegoś screena, gdzie to jest dokładnie?

Nie mogę dać Ci screena, bo używam Windowsa 7, a na nim ta strona wyglada inaczej niż dla Windowsa XP.

A może jakieś dokładniejsze wskazówki?

Ponadto, żeby móc pobrać poprawki (i sterowniki) ze strony Microsoftu, po otwarciu tej strony trzeba przejść procedurę sprawdzającą legalność systemu, tak więc przechodzi się kolejno przez kilka stron aż do ostatniej, aktualizacyjnej. Można też tę procedurę przejść wprost z Menu Start > potem poszukać pozycję Windows Update lub Microsoft Update, kliknąć na nią i rozpocząć powyższą procedurę.

Czyli przez stronę Microsoftu nie pobieram :smiley: Włączę aktualizacje automatyczne po instalacji systemu i będą same się pobierały. Mi tylko zostanie ich zainstalowanie.

Jeśli w tej chwili, na obojętnie jakim komputerze używasz Windowsa XP, to sam sprawdź: Start > Wszystkie programy > Windows Update lub Microsoft Update.

A sterowniki chipsetu mogę zainstalować z pendriva czy muszę nagrać na płytke? (tak jak i pozostałe stery)

Tak, może tak być, jak piszesz. Zainstalowanie też może być automatyczne. Potem wystarczy wykonac restart komputera, żeby się zintegrowały z systemem.

Dodane 15.02.2011 (Wt) 19:57

Może być z pendrive’a.

A załóżmy, że wyskoczy mi BSOD przed instalacją systemu, bo wymaga sterowników SATA, to w BIOSie przełączę z SATA na IDE lub Compatible i wznowię instalację systemu. To później już nie muszę zmieniać po zainstalowaniu systemu z powrotem na SATA nie?

Tak piszę o tej zmianie w BIOSie, ale nie wiem gdzie dokładnie to się zmienia… Może wiesz to? Jeśli tak to prosiłbym o podanie.

Nie wiem :frowning: . Używam Windows’a 7, a tu nie ma takich kłopotów :smiley: .

OK. Ale i tak dużo mi pomogłeś :slight_smile:

Nie musisz zmieniać bo jakbyś zmienił to właśnie by ci sypał bsodami :stuck_out_tongue:

Kupiłem, zainstalowałem system i resztę według mojej kolejności podanej w poście na drugiej stronie tego tematu i wszystko działa idealnie! DZIĘKI ZA POMOC! :wink: