Sterownik do ac97

:o mam kartę muzyczną zintegrowaną ac 97 na płycie asus a7v600 zainstalowałem nowe drivery z strony via arena(vinyl audio) i nic zupełna cisza może przyczyną jest to że nie mają certyfikatu

Witam,

A masz włączony kontroler audio w Biosie?

To są te?

http://downloads.viaarena.com/drivers/a … _V550a.zip

Brak certyfikatu nie ma nic do rzeczy, sam używam tych sterowników i bez problemu.

wydję mi się że tak skoro poprzednie drivery(soundmax)działają

Skoro poprzednie działają i nie masz z nimi problemów, to nie instaluj tych.

Updt.

A odinstalowałeś soundmaxa przed instalacją Vinyla ??

odinstalowałem i w biosie jest ok i dalej cisza

Sprawdź w opcjach dźwięku, czy masz go wogóle włączony ??

Z tego co pamiętam, to Vinyl Audio ma własny panel do ustawiania dźwięku (dawno tam nie zaglądałem, a nie jestem w domu i nie sprawdzę teraz). Zobacz tam, czy masz wszystko poustawiane.

wszystko mam włączone a w panelu to już próbowałem wszystkiego

No to odinstaluj Vinyla i zobacz, czy będziesz miał dźwięk.

I jeszcze banał : sprawdź wszystkie połączenia głośników, czy są dobrze podłączone, wtyczki nie poluzowane itd.

Ja mam AC97 i stery z dołączonej płytki, co prawda bez podpisu cyfrowego, ale działają jak należy.

Nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale chodzilem po stronie microsoftu i znalazlem to :

"Sterownik 5.10.0.5410 dla systemu Windows XP dla karty dźwiękowej Realtek AC97 (KB833846) - (Data ogłoszenia: April 09, 2004)

Rozmiar pobieranego pliku: 3.6 MB

Jest to aktualizacja sterownika audio AC97 dla tego komputera. Wykryte problemy ze sterownikiem mogą spowodować, że komputer PC przestanie odpowiadać. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera. Po zainstalowaniu tego elementu nie można go usunąć. Przeczytaj więcej… (Witryna może być w języku angielskim.)"

http://v4.windowsupdate.microsoft.com/catalog/pl/

Byc moze jest w tym sterowniku jakis blad, co wyprostowal Microsoft…

:roll:

Tylko że Microsoft opublikował poprawkę do sterownika systemowego, a VinylAudio jest sterownikiem zewnętrznym (tzn. zrobionym przez inną firmę).