Sterownik do drukarki - nie działa oprogramowanie do zdjęć


(Hitm3n) #1

Witam.

Mam taki problem. Otóż, chciałem wydrukować jedno zdjęcie na drukarce Canon Pixma iP 1200, ściągnąłem ze strony Canona program Easy-PhotoPrint EX, jednakże ten nie wykrywa podłączonej drukarki mimo, że sterownik jest zainstalowany (z WU). W Wordzie, systemowej przeglądarce obrazów, wszelkich czytnikach PDF, Excelu normalnie drukarka jest odczytywana, tylko tutaj coś szwankuje. Coś można na to poradzić? Od razu mówię, że nie mam nigdzie płyty ze sterownikami, a coś topornie mi idzie szukanie (tak, szukałem już na stronie Canona).


(Veers) #2

Pierwsza myśl która przychodzi na myśl: ściągnij i zainstaluj sterownik ze strony producenta.

Druga myśl: czy to naprawdę konieczne by do drukowania zdjęcia używać rzeczonego oprogramowania ?


(Hitm3n) #3

Pierwsza myśl - nie czytasz ze zrozumieniem, albo po łebkach. Jak znajdziesz oprogramowanie na stronie Canona pod Win 7 x64, to będę Ci absolutnie wdzięczny - ja go tam dojrzeć nie mogę.

Druga myśl - widzę różnicę w drukowanym poprzez ten program, a poprzez galerię systemu Windows zdjęciu. Poza tym, to nie jest chyba istotne, czy jest to konieczne, czy nie, istotnym jest działanie tego programu według mnie.


(Veers) #4

Hitm3n - zapewniam Cię że czytam lepiej niż ty szukasz. W ramach treningu - poszukaj sobie na stronie Canona pliku aomwin110ea24.exe. (btw - w FAQ piszą jeszcze o zainstalowaniu Setup Utility - ale nie sądzę by to było potrzebne).

Co do mojego pytania zaś - to pytałem z czystej ciekawości, jako że w życiu bym nie pomyślał że drukarka korzystająca z dwóch kałamarzy będzie tak czuła na rodzaj oprogramowania…


(Hitm3n) #5

Google znalazło go szybciej. Whatever, dzięki, program normalnie odczytuje drukarkę.

A propo - w dziale Download dla mojej drukarki tego pliku nie było, albo ja go nie widziałem, a szukać dla innych to nie wpadłem na to. Google znalazło pod i560, więc oznaczenie nieco inne.