Sterownik do dysku FUJITSU MHY2250BH


(Marcin0079) #1

Witam,mam problem ze znalezieniem sterownika do dysku fujitsu MHY2250bh,jak juz pewnie kazdy sie domysla ,chce sobie zmienic system z visty na xp.Szukalem tego sterownika na stronie producenta i nic .Moze ktos mi pomoc ?Gdzie taki sterownik moge znalezc i czy wogole jests dostepne?


(Homik1983) #2

Nie potrzebujesz sterownika do samego dysku (bo taki nawet nie istnieje) tylko sterownik do kontrolera SATA swojej płyty głównej. Bez niego instalator Windows XP może nie widzieć dysków twardych. Sprawdź na stronie producenta płyty głównej (ewentualnie laptopa) czy nie ma tam do pobrania sterowników pod Windows XP. Radzę ogólnie posprawdzać czy wszystkie potrzebne sterowniki są dostępne dla systemu Windows XP, bo bardzo często się zdarza, że dopiero po zmianie systemu okazuje się, że sterowników nie ma w ogóle.

Czasem zamiast ładować zewnętrzne sterowniki SATA podczas instalacji Windows XP, można w BIOSie przełączyć jedną z opcji na wartość IDE. Niestety nie pamiętam jak się ta opcja dokładnie nazywa - na forum ten temat był poruszany wielokrotnie.


(Technik Elektro) #3

musisz zintegrować sterowniki INTEL MATRIX z instalką win xp sp2 najlepiej pro, z home czasami nie działa.