Sterownik do instalacji windows 7

Witam, chce zainstalować sobie windowsa 7 64bit, bo aktualnie mam 32bit. Na różnych strona pisze, że przy instalacji potrzebny jest jakieś sterownik do dysku twardego. Wie może ktoś jaki czy jak to tam z tym jest? PS. to będzie mój pierwszy raz.

Nie zawsze potrzebny jest sterownik, w dodatku można to obejść (zmieniając tryb SATA w biosie).

 

Podaj model płyty głównej lub model laptopa.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Płyta główna P5Q Pro

Dysk masz na SATA?

Jeśli tak, to sterowniki nie będą potrzebne.

Nie wiem, a jak to sprawdzić?

Instaluj śmiało, ani do SATA, ani do ATA nie trzeba sterowników w tym systemie. System ma zintegrowane w instalce :wink:

 

Jaki masz procek, że instalujesz x64? Ile pamięci ram, jaka grafika?

Aktualnie: Intel E5200, 6GB RAMU i Radeon HD4850.

 

Chcę na razie wykorzystać te 6GB.

 

Niedługo zmieniam sprzęt prawdopodobnie na: cpu AMD X6 FX 6300, gpu Asus M5A97 LE /AMD 970, jakiś ram ddr3 4gb (w przyszłości dokupię do 6), i jak dozbieram na kartę to HD7770 pewnie.