Sterownik do kabla USB do motorola V3

Mam win xp i szukam sterowników do motoroli V3 żeby znalazło telefon.

Szukałem w googlach i niemogłem znaleźć prosił bym o linki.

Ten program nazywa sie “Motorola Phone Tools” i jest on płatny al na niektórych stronakch jest bepłatny :lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Jeśli się nie mylę to do Motoroli oprogramowanie dołączone jest wraz z telefonem(Motorola Phone Tools).

Sam szukałem kiedyś tego oprogramowania w google.pl ale niestety tylko znalazłem w sieci BitTorrent a to niestety jest nielegalne:/

Do telefonów Motoroli zwykle dołączana jest płyta z MobilePhone Tools i ta aplikacja w zupełności wystarczy, aby w pełni obsłużyć telefon. Nie trzeba żadnych sterowników, bo program instaluje telefon przy pierwszym użyciu. Tak samo, jak nie potrzeba jakichkolwiek sterowników do kabla USB? Po co niby? Kabel nie jest sprzętem. Niektórzy zanim spróbują drogi oczywistej (opisanej np. w instrukcji), instaluja całą masę plików, które nic nie pomagają a powodują tylko śmietnik w systemie.

Jeśli tak mówisz to dlaczego nie znajduje mojego telefonu??

No to po kolei…

Swego czasu sporo eksperymentowałem z telefonami Motorola i podłączaniem ich do komputera. Zakładając, że masz V3 z oryginalnym firmowym oprogramowaniem oraz dołączoną do telefonu aplikację MPT i kabel USB, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Instalujesz aplikację MobilePhone Tools (MPT) czasem zwaną Motorola Phone Tools.

  2. Dobrze jest wykonać ponowny rozruch systemu.

  3. Uruchamiasz program MPT.

  4. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z opcji LiveUpdate i pobrać wszystkie aktualizacje ale z telefonem będzie poprawnie współpracować MPT w wersji dołączonej do telefonu.

  5. Uruchomi się kreator, który poprowadzi Cię krok po kroku.

  6. Według zaleceń kreatora sprawdź, czy telefon jest włączony a następnie podłącz do niego kabel USB.

  7. Podłącz połączony z telefonem kabel USB do komputera.

  8. Rozpocznie się automatyczne wykrywanie i instalowanie telefonu.

  9. Po automatycznym zainstalowaniu telefonu uruchomi się program MPT.

  10. Poczekaj chwilę aż program pobierze dane o operatorze, stan zasięgu i baterii a następnie uzywaj MPT do woli.

Teraz kilka uwag…

* Jeżeli masz Motorolę V3i, która posiada slot na karty pamięci, musisz najpierw w ustawieniach przestawić połączenie USB w tryb Modem (Ustawienia => Połączenie => Kabel USB => Modem).

* Jeżeli wcześniej instalowałeś jakieś sterowniki do telefonu lub do kabla, kreator MPT może nie wykryc telefonu.

* Nie wiem, jaka wersja MPT współpracuje z V3 ale wydaje mi się, że dobrze jest mieć co najmniej 3.28 (taka jest wymagana w przypadku V360).

Opisany przeze mnie sposób sprawdzałem u siebie z telefonami C350, C550, C650, V3 oraz V360. Kiedy posługiwałem się tylko MPT wszystko działało, natomiast po instalacji sterowników do kabla USB kreator nie wykrywał telefonu i musiałem reinstalować system, aby pozbyc się niepotrzebnych sterowników. Używałem zarówno kabli Motoroli dołączonych do telefonu, jak również tych kupionych na Allegro (do których dołączone były sterowniki - oczywiście nie instalowałem tych sterowników). Jeśli chodzi o MPT, to z V360 używałem oryginalnego (dołączonego do telefonu) a z pozostałymi (w tym z V3) zarówno oryginalnego, jak i pobranego z Sieci.

Ty masz V360?? Mój kumpel ma V360 i bez niczego chodziła podłączyłem przez USB i już a mojego tel w ogóle nie wykrywa w tym kreatorze próbowałem we wszystkich sześciu portach usb bez sterowników i ze sterownikami i w ogóle na wszystkie sposoby i nic :frowning:

W przypadku V360 sprawa jest o tyle prosta, że jeżeli telefon ma wewnątrz kartę pamięci a tryb pracy USB ustawiony na Karta, wówczas po podłączeniu do komputera wykrywany jest jako zwyczajny dysk przenośny.

Odnośnie Twojej V3, nie wiem, czemu kreator nie chce Ci wykryć telefonu… Kabel masz firmowy czy jakiś zwykły z Allegro? Na pewno nie instalowałeś wcześniej żadnych sterowników?

Spróbuj pójść do kogoś, kto na pewno nie ma żadnych sterowników do kabla USB ani programu MPT i tam podłącz telefon według kroków, które opisałem. Jeżeli na innym komputerze zadziała, to znaczy, że problem tkwi w Twoim systemie.

To najlepiej zrobie reinstal windowsa bo i tak juz z pół roku tego nie robiłem i zobacze co i jak… jak coś to napiszę:D

Po reinstalacji systemu MUSI wszystko działać…

Nic nie musi… Mam ten sam problem. Co ciekawe, na XP w domu moich rodziców motorola V3 śmiga, u mnie smigała raz pod win2k, ale zmuszona byłam przejść na XP SP2 i nie smiga od tamtej pory… kabel jest ok, system wykrywa sprzęt, próbuje go instalować, ale na próbie się kończy “Niestety nie udało się w pełni bla bla bla urządzenie nie dizała poprawnie” bla bla nie działa wcale. Na tamtym kompie bez żadnego MPT od razu się ładowała… a tu nie chce. Ani bez SP2 ani z… MPT też go nie wykrywa, a instalowany był wedle powyższej instrukcji.

Swego czasu założyłem prywatna stronę opisującą krok po kroku podłączanie telefonu Motorola do kompa. Instrukcja sprowadzała się do punktów, które podałem wyżej. Cała masa ludzi mi dziękowała i u wszystkich telefon działał. Coś musi być nie tak albo z Waszym systemem, albo telefonem…

Ta V3 to na pewno “prawdziwa” V3 a nie jakaś dodatkowo ulepszana z Anglii, bo takich ostatnio coraz więcej w polskich komisach?

Prawdziwa bo kupił w salonie