Sterownik do Karty Dźwiękowej VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller

(rejk291) #1

Hej Wszystkim. Program Everest wykrył mi że mam taki sterownik do karty dzwiekowej.. Opis urządzenia    Typ

(kliszka) #2

podaj nazwę płyty głównej swojego komputera , jeżeli jest to latop - dokładną nazwę modelu.

P.S - czy problem z dźwiękiem pojawił się nagle? po instalacji systemu? proszę o kilka słów opisu problemu  - podaję link do sterowników wymienionej karty dźwiekowej - Via AC'97 Audio Driver

(rejk291) #3

Nie wiem czy to jest bo się nie znam na komputerach : ale jest to komputer :  Pentium® D CPU 2,66Ghz 1,0 Gb ram . Problem polega na tym że gdy chcę włączyć muzykę  poprostu nic nie słyszę a jetem na słuchawkach.. Komputer kupiony po formacie  i musiałam kilka sterowników wgrać ale tego dzwieku nie ma ;/

Co do linku który dostałam :  Ściągłam  wgrywam  i nagle błąd :  Kreator Instalacji  nie odnalazł w systemie  obsługiwanego sprzętu . Sprawdż  sprzęt i spróbuj ponownie.

(kliszka) #4

podałaś nazwę ....procesora , ściągnij  CPU-Z 1.67.1 - zakładka MAINBOARD , albo skozystaj z Everesta .

P.S - jaki system ? jeżeli jest to Windos XP ? to jaki ma servis pack  :SP .1 SP.2 czy SP.3 ?

(falcon89) #5

Uruchom Menadżerze urządzeń (w menu start w Uruchom wpisz devmgmt.msc ), kliknij prawym na urządzenia z żółtymi wykrzyknikami, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym na identyfikator, Kopiuj i wklej na forum, podaj identyfikatory wszystkich urządzeń i ich nazwy).

(rejk291) #6

Mam Servis Pack 3 . w Zakładce  Mainboard  jest napisane :  Manufacturer:  Asustek Computer  INC 

Model : P5VD2 -  VM/SI      BIos :  Brand  :  Phoenix  Technologies  LTD         ,Version :  ASUS  P5VD2-VM  ACPI BIOS  Revision 1201 

Podsumowująć mam Xp  z serwice pack 3 

(JNJN) #7

https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2VM/#support

Wszystkie sterowniki - Driver& Tools system XP pobierz z Audio i instaluj.

Zobacz co w dźwiękach? może sterownik zainstalowany poprawnie, dźwięk wyciszony, źle wsadziłaś wtyczkę z głośników/słuchawek - gniazdo tył z reguły zielone,inne.

(kliszka) #8

Ikona Mój Komputer -  prawoklik myszką - Właściwości  - zakładka SprzętMenadżer Urządzeń. Sprawdź ( tak jak sugeruje falcon89 ) czy są jakiekolwiek żółte wykrzykniki lub znaki zapytania.

P.S - P5VD2-VM - stronka do sterowników od Twojej płyty głównej , zakładka AUDIO

(rejk291) #9

Gdy jestem w menadzerze urządzeń pokazuje mi tylko te zółte znaki zapytania.. Wgrałam te sterowniki i niestety nic nie pomaga..

Nie mam nawet jak wyciszyć bo nie mam na pasku po prawej stronie ikonki ( głośność)

Dzięki wielkie .. Działa JNJN twój link pomógl. Dziękuje Tobie oraz Kliszce która starała się pomóc. Dzięki Jesteście wielcy!

(kliszka) #10

proszę o dokładniejszą informację na temat znaków zapytania - te , czyli które - od AUDIO ? czy jeszcze inne..

zainstaluj CCleaner 4.09.4471 - odinstaluj sterownik AUDIO ( jeżeli jest zainstalowany) następnie przeczyść rejestrze zbędnych wpisów. Restart komputera ,następnie ściągnij i zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver - KB888111 - Microsoft UAA Bus Driver, to wielojęzyczny zbiór poprawek Microsoftu - KB888111. Poprawka ta umożliwia wykrycie przez system operacyjny Windows XP, 2000, 2003 karty dźwiękowej o standardzie HD (High Definition). Instalację rozpoczynamy poprzez dwukrotne kliknięcie na pliku lang.exe

Instalator automatycznie dobierze odpowiednią wersję poprawki KB888111 dla twojego systemu operacyjnego.Jeżeli posiadasz już takową poprawkę, instalator poinformuje o tym komunikatem:

"Wykryto w systemie nowszą wersję pliku, niż instalowana. Instalacja nie jest konieczna".Po zakończeniu instalacji poprawki uruchamiamy ponownie komputer.Po ponownym uruchomieniu powinna zostać wykryta karta dźwiękowa jako nieznane urządzenie.Następnie instalujesz sterownik do karty dźwiękowej ze strony producenta płyty albo ten SoundMax ADI1986A HD Audio Driver (Win. XP 32, 64 -bit, 2000, 2003 32, 64-bit)- restart kompa