Sterownik do karty dzwiekowej w laptopie eMachines E728

tak jak w temacie mam problem z tym sterownikiem. Nie dawno kupilem laptopa eMachines E728 z wgranym systemem windows 7 , dzis wgralem windowsa xp sp2 32 bit. wszystkie sterowniki wgraly sie normalnie tylko problem ze sterownikiem do karty dzwiekowej : Conexant Cx20561 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] , Intel HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]. Naprawde szukalem wiele godzin i zaden sterownik nie pasowal gdyz wystepowal blad : Ten sterownik nie obsluguje twojego urzadzenia. Jestem zielony w tych sprawach prosze o pomoc i wyjasnienie krok po kroku jak to zrobic. Z góry dziekuje.

Witaj,

Jeśli masz Windowsa XP bez SP3 to należy wgrać poprawkę KB888111

http://www.findfiles.com/list.php?string=KB888111+&db=Both&match=All&search=

jak pamiętam.Dawno było :wink:

SP3 już te poprawkę ma w sobie.

wgrywalem to ale wgram jeszze raz a mozesz podac jakis sterownik ktory zadziala mi?? bede mocno wdzieczny

A tak z ciekawości zapytam - dlaczego postanowiłeś zrezygnować z nowego bardzo dobrze działającego Windowsa 7 na rzecz dziesięcioletniego Windowsa XP?

Nie wiem ,który zadziała akurat u Ciebie.Ściągnij program Device Doctor on za Ciebie znajdzie ster.Sam korzystam z niego :slight_smile:

http://www.komputerswiat.pl/download/3154/pobierz,device-doctor-1.0.0.1.aspx

poniewaz wiele plikow mi blokowal i nie mialem do nich dostepu , poniewaz wyskakiwaly bledy.

Blokada dostępu do części plików jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa systemu, więc to że win7 tak robi to jest tylko objaw ostatnio nabytego w MS rozsądku. Jak Ci to przeszkadza wystarczy zmodyfikować uprawnienia dostępu w zakładce zabezpieczenia we właściwościach pliku/folderu.

Posłużę się może przykładem - czy 10 lat temu dobrowolnie korzystałbyś z wówczas 10 letniego Windows 3.11? Windows XP dobry był na swoje czasy. Dzisiaj to stary gruchot bez perspektyw…

Bez sterownika do czipsetu driver do dźwiękówki ma małe szanse zadziałać.

Czasem może zadziałać sterownik dla win7, warto spróbować: http://www.emachines.pl/ec/pl/PL/content/drivers

Jest szansa, bo w sterowniku znalazłem plik ini, a w nim:

[Version]

Signature = "$CHICAGO$"

DEVTYPE_UIU_INI_FILE = 1 


[INSTALL_PATH]

WINXP = "XP32\Setup.exe"

WINXP64 = "XP64\Setup64.exe"

WINVISTA = "V32\Setup.exe"

WINVISTA64 = "V64\Setup64.exe"

WIN7-32 = "W7-32\Setup.exe"

WIN7-64 = "W7-64\Setup64.exe"

Jednak gorsza wiadomość, to taka, że nawet właściwe drajwerki conexanta pod xp na laptopach nie chciały “wchodzić” z pliku instalacyjnego. Trzeba było rozpakować instalkę i podać .inf-a przez menedżer urządzeń.

Te ciągłe komunikaty to działający UAC. Ma on na celu zwiększenie bezpieczeństwa, ale można go wyłączyć przechodząc do Panelu sterowania -> Konta użytkownika -> Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika i tu zjechać suwakiem na sam dół.

Mam nadzieję, że zrobiłeś sobie kopię Siódemki i możesz do niej wrócić, bo instalując XP postąpiłeś pochopnie i wręcz głupio.

I nie będzie pasował. Sterowników dźwięku dla Windows’a XP do tej maszyny nie znajdziesz.

Nie błędy, tylko ograniczenia systemowe.

Wróć do Windows’a 7!