Sterownik do karty dźwiękowej w laptopie HP

witam.

jako że zdecydowałem się na zmianę systemu z Visty na XP mam problemy ze sterownikami. Do karty graf. już znalazłem, reszta pewnie mi nie potrzebna. Ale dźwięk tak! model laptopa to HP dv9233. Na stronie producenta są tylko sterowniki pod Vistę. nie mam servica packa w xp co utrudnia jeszcze bardziej sprawę :-x (nie tylko w przypadku dźwięku).

ps. da się jakoś zmienić jasność gdy jest podłączone zasilanie? bo troszkę razi. w Viście była taka opcja, tu coś nie widzę:(

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Da się w opcjach twojej karty graficznej. Powinno być w panelu sterowania.

no wlaśnie nie ma tejże opcji.

Jaką masz kartę graf? Intela zintegrowaną? U mnie w hp jest też tak, że gdy kliknę ppm na pulpicie w menu kontekstowym są właściwości grafiki i tam się ustawia jasność. Zreszta zobacz czy na klawiaturze nie ma przycisku do jasności…

kostrze przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swoich postów. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

Kaka’ wybacz. już poprawiłem.

karta graf. GF Go 7600

ale bardziej zależy mi na rozwiązaniu problemu z dźwiękiem.

już spróbowałem zainstalować sterowniki do serii 9000 ale inny model. i nic, tak jakby w ogóle nie było sterownika, a przy poprawce/nakładce(bo jest taka) wyskakuje komunikat ze nie może znaleźć sprzętu.

czemu HP nie może dać sterowników pod XP? przecież to chyba normalne, że ludzie zmieniają system bo pod Viste nie działa wszystko.(lub wolno działa)