Sterownik do karty graficznej ASUS A9520 do Windows 7

Witam,

Ostatnio zainstalowałem Windows 7 Ultimate 32BIT, problem jest następujący: posiadam kartę graficzną, dosyć starą, ASUS ATI A9250. Sterowniki przeznaczone są do Windows XP (w końcu wtedy nikt nie wiedział o Viście itd.). Próbowałem je zainstalować, niestety, bez skutku, stan się pogorszył (kolory zbledły). Stąd moje pytanie czy jest sposób, aby te sterowniki zainstalować? Bardzo proszę o pomoc.

Pobierz ze stron ATI sterownik do Win XP, rozpakuj go a następnie zrób tak:

Otwieramy menadżera urządzeń klikamy na zakładkę karty graficzne, przyciskamy ppm. zaznaczamy aktualizuj sterownik, następnie zaznaczamy, przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, następnie pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze w następnym oknie pokaże się standardowa karta graficzna VGA my wybieramy " z dysku " krok następny “przeglądaj” znajdujemy miejsce gdzie jest zlokalizowany nasz sterownik klikamy dwa razy na niego i wybieramy " 2KXP_INF " a następnie "C2_38185.INF. W tym momencie system zacznie go instalować ale w pewnym momencie będzie nam odradzał instalowanie go ale my to ignorujemy i instalujemy dalej, potem restart systemu i w menadżerze urządzeń pokazują się dwie karty graficzne.

Najlepiej kup nowy komputer bo na tym starocie nic nie zdziałasz.

Jeśli tak bardzo pragraniesz dobrej karty do starego komputera to kup:

ATI Radeon 9600 PRO

ATI Radeon HD AGP

@gargamel.pce, dzięki za pomoc, jutro postaram się to zrobić i dam znać.

@kamilkom, nie widzę, abym w swojej wypowiedzi napisał “co sądzicie o moim pececie?” czy “jak wam się podoba karta:…”, zatem swoje uwagi zachowaj dla siebie. Nie wnikam jakiego masz peceta, ja ze swojego jestem w zupełności zadowolony :stuck_out_tongue: i nie mam zamiaru rozglądać się za jakimiś kartami, bo nie o to tu chodzi. Gierki mi śmigają, wiadomo, że nie każde, ale te najpotrzebniejsze tak. Spoko, jak kupie sobie nowy pecet, to dam ci znać, a teraz pozwól innym mi pomóc.

Nie ma się co unosić. Faktycznie to pociechy z tego radka na Win 7 nie będzie. Opisałem Ci możliwość zainstalowania sterownika od XP a z racji, że ten radek nie wspiera DX 9 to będziesz miał tylko klasyczny pulpit Windows.

Chodzi Ci o DirectX?

Dodane 22.07.2012 (N) 11:54

Bo jeśli tak, to na płytce d sterów mam directx 9.0c

Tak, chodzi o DirectX 9. Mimo, że do systemu wgrasz wersję DX 9.0c to nie zmienisz faktu, że Twoja karta graficzna nie wykorzysta możliwości tych bibliotek gdyż nie wspiera ona sprzętowo tej technologii.

C2_55661 taki plik mam. Może być?

Spróbuj :slight_smile: Już dawno nie mam Radeona (najwięcej z nimi kłopotów).

Ja polecam kupić nowy komputer , ja kupiłem i nie narzekam karte graficzną mam radeon hd 5450 directx11 1 GB :slight_smile:

Być może w Windows Update znajdziesz jakieś sterowniki?

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Pozdrawiam.

Poszło, niestety jest wielki problem. Po pojawieniu sie ekranu “trwa zamykanie” wywala bluescreen o błędzie jakiejś biblioteki dll ati. Bardzo proszę o pomoc.

Cóż, można się tego było spodziewać :frowning: Masz kilka wyjść z tej sytuacji:

1 - zmiana karty graficznej na dowolną, zgodną z Windows 7;

2 - rezygnacja z systemu Windows 7 na rzecz XP;

3 - próby wgrania innych sterowników do Radeona - z racji, że nie ma wersji sterów dla Visty czy Windows 7, możesz spróbować z różnymi wersjami dla Windows XP.

A jakiej karty radzisz mi wgrać stery?

Metodą prób i błędów Musisz instalować sterowniki do Radeona 9250 - chodzi mi o różne wersje sterowników (starsze, nowsze) - może coś zaskoczy.

A najlepiej kup to: http://allegro.pl/sapphire-9600-pro-128 … 54969.html

Człowieku zrozum co teraz na pisze : " Ta karta graficzna radeon 9250 jest starego typu , nie posiada directx11 tylko directx9 , ta karta nigdy nie bedzie działać na windows 7 tylko windows xp sp3.

Człowieku! Specjalnie dla Ciebie link: WYMAGANIA WINDOWS 7. Poczytaj sobie, tam jest napisane: DIRECTX 9, 11 wyszła razem z siódemką -,-.

Bardzo mi przykro, ale jesteś w błędzie. Karta działa i śmiga.

Szanowni Użytkownicy!

Udało się! Zainstalowałem starszą wersję sterów, tak jak polecił @gargamel.pce. Systemik działa, sprawdzałem, gry również (nie mówię tu o battlefieldzie, bo od razu zaznaczałem, że takie gry to nie tu -,-).

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pomogli mi w rozwiązaniu problemu, szczególne podziękowania oczywiście dla @gargamel.pce. Kolega, w przeciwieństwie do @kamilkom nie wyjeżdżał z kupnem nowego sprzętu, ale podsuwał konkretne pomysły. Karta, do którego dałeś link, jest tania jak barszcz :D, i słabiutka rzecz jasna, stąd jej cena. Tak jak mówiłem, wkrótce mam w planach poprawę stanu mojej maszynki :slight_smile: Tymczasem pozostańcie w kontakcie, mam nadzieję, że więcej problemów nie będę miał :).

DZIĘKI! I życzę udanej nauki podstaw o WIndows 7 użytkownikowi kamilkom! :stuck_out_tongue:

Dzięki za miłe słowa :slight_smile:

PS - karta, której linka Ci wysłałem była alternatywą dla Twojego R9250 w przypadku niemożliwości jego uruchomienia. Słabiutka jak na dzisiejsze realia ale do Twojego obecnego komputera to minimum spełniające wymagania Windows 7.

Aha, to spoko, a wspiera directa 9?

Tak, wspiera sprzętowo DX 9