Sterownik do Karty graficznej

Hi… Od dziś rana mam win 7, wszystkie sterowniki bez problemu zainstalowałem prócz stera od grafy. Niby Win7 nadpisał ster, że jest Standardowy VGA (Już po zainstalowaniu tak było) lecz gdy np. chcę odpalić grę w którą grałem na XP to wyskakuje log, że nie mam akceleratora 3D. W evereście pisze, że mam kartę Intel®915GM/910ML/915MS Graphics Chip Accelerated VGA BIOS.

Są jakieś sterowniki pod win7? Bo na stronie producenta nie widzę aby były pod win7 - są pod Only XP…

szamanjogggi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Powinieneś być w stanie zainstalować te sterowniki w trybie zgodności z XP, ale o Aero zapomnij.

Jeżeli jest tak, jak pisze Everest, to znaczy, że masz zintegrowaną kartę graficzną. Sterowniki znajdziesz na stronach Intela lun ma stronie producenta płyty (dokładne dane znajdziesz w instrukcji do płyty głównej).

Próbowałem zainstalować ze zgodnością do XP - zainstalowało, ale nic nie dało. Po resecie nadal nie wczytywało sterownika i nadal ten sam log występował gdy na XP po zainstalowaniu tego samego stera ten log znikał i się norm. włączała gierka.

Po pierwsze nie podałeś nazwy płyty głównej ?

Po drugie czy sprawdzałeś uruchomienie gier w innym trybie zgodności (nie sterowników) ?

Może do tych gier są już jakieś łatki/patche pod Windows 7 ?

Sprawdzałeś instalację sterowników przez Windows Update ?

Na VGA mogą być problemy :frowning:

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP Compaq nx6110 (PY497EA#AKD)

Próbowałem, nadal pisze, że nie możne uruchomić, bo nie mam 3D

To jest Metin2 - standardowo zawsze odpalam ją. Jeśli podczas uruchamiania wyskoczy błąd, to wiem, że czegoś nie ma :stuck_out_tongue:

Pobrało mi aktualizacje, ale nic od grafy.

Na stronach producenta (HP Compaq) masz sterowniki wszystkie ale wsparcie tylko dla systemów Windows XP i Vista Basic. Układ graficzny w Twoim komputerze to “Intel 915GM”.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … g=pl&cc=pl

Spróbuj pobrać sterownik dla Windows Vista Basic 32bit i zainstalować na Twojej 7 (może trzeba będzie uruchomić w trybie zgodności z Windows Vista).