Sterownik do karty muzycznej

jak moge znalezc sterowniki do karty muzycznej??zapodzialem gdzies plytke z tym sterownikiem!

dodam ze mam karte zintegrowana! jak sprawdzic jakies sa mi potrzebne sterowniki???

wogole zawsze mialem z tym problem, bo czasem po formacie jak probowalem wgrac sterowniki do muzyki to komp wieszal sie caly czas i musialem od nowa formatowac itp!

podsumowujac moja skromna wypowiedz jak sprawdzic jakie sterowniki sa mi potrzebne do karty muzycznej i skad je mam wziac (plyte zgubilem)

pozdro, i mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi! :smiley:

Sprawdź, jaki masz model płyty i poszukaj na stronie producenta… sterowniki do zintegrowanej dźwiękówki powinny być.

moja plyta glowna to:

ASUS TUSL2-C!

osobiscie nie moglem znalezc, nie mam pojecia… moze zle szukalem, moze jakas podpowiedz…

czekam na jakiekolwiek info bo glupio tak bez glosu uzywac kompa!

tylko te wredne pikanie ze srodka kompa…wrrrr…

http://support.asus.com/download/downlo … uage=en-us

mztswk hmmmm, tylko co ja mam z tego sciagnac i co zainstalowac??? moglbym prosic o dokladniejsze informacje???

P.S chodzi mi o dzwiek a nie o stery do plyty glownej

wchodzisz na podany przez mztswk link i tam, gdzie masz “General download” po prawej stronie, ustawiasz kolejno:

Select Product -> Motherboard

Select Series -> Socket370

Select Model -> TUSL2-C

na nowo otwartej stronie zmieniasz zakładkę na “Drivers” i pobierasz Audio Driver odpowiedni dla twojego sytemu operacyjnego

Antharas jak chce zrobic tak jak Ty mi napisales to sie nie udaje!

jak robie Select Product -> Motherboard to wlacza sie jakas stronka (automatycznie) i nie moge zrobic dalszego wyboru!

POMOCY!!!co mam robic??

jaki masz system?


albo może zróbmy tak:

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Dos

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Linux

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Window NT 4.0 Drivers V4.01.0230

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Windows ME/2000 Audio Driver V5.12.01.0629

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Windows 95/98 Audio VxD Drivers V4.06.1096

C-Media CMI8738/C3DX Audio Driver V2.75a for Windows XP Driver V5.12.01.0630

win xp pro z SP2

te ci działają?

nalezy Ci sie!pozdro i dzieki! mimo tak poznej pory…