Sterownik do karty sieciowej działa poprawnie przez ok. 1h

Specyfikacja komputera

Opis:
Mam problem w grach online, testowałem LOLA, CS GO, Escape FRom Tarkov, Valorant. We wszystkich tych grach mam problem z zaczytywaniem tekstur w menu, w ogóle menu wolno się wczytują i chodzą, dodatkowo pojawiają się zaniki tekstur, tzn znikają na czarno i się pojawiają, przykład nawet z połączonym steam:

Przykład problemu, migające na czarno elementy steam

We wszystkich tych grach jest to samo. Dodatkowo jak już gram, to jakość grania jest żałosna, bardzo mało fps (w grach offline mam zawsze stabilne fps i czasami nawet dwa razy więcej). Gram tak jakbym grał na lagach. Dostawcę mam dobrego, bo testowałem na innym kompie i problem nie występuje. Internet światłowodowy ok. 900 Mbps.

Komputer jest podłączony kablem, po drodze jest router, testowałem połączenie bez niego, to samo.
Karta sieciowa jest z integrowana, testowałem 3 różne sterowniki: z ubdate windows, polecane ze strony asusa płyty głównej i najnowsze realteka, wszędzie to samo. Testowałem wyłączenie antywirusa i zapory, dodawanie wyjątków, nic nie pomogło. Wymieniłem też kabel dochodzący do komputera. Robiłem formata, też nie pomogło.

Pomaga odinstalowanie sterownika do karty sieciowej na ok 1h., przez ten czas jak odpalę dowolną grę online, problem nie istnieje, tekstury wczytują się idealnie, gry działają bez zarzutu, dużo fps, żadnych ścinek, menu nie mryga itp., wszystko jest ok. Tak w lola zagram jedną grę, a jak chce zagrać drugą grę problem wraca… Tak samo z innymi grami.

Jakieś pomysły?

Temat zaktualizowany, a problem dotyczy ewidentnie sterownika do karty sieciowej lub jej samej.

Spróbuj powyłączać w BIOSie opcje odpowiedzialne za oszczędzanie energii. W ogóle proponuje aktualizację firmware do najnowszej kompatybilnej z tym procesorem dostępnej na stronie producenta.

We właściwościach karty możesz powyłączać funkcję typu green ethernet/energooszczędny ethernet, a profil zasilania w panelu sterowania ustaw na wysoką wydajność.

Karta to standardowy realtek dość powszechnie stosowany, raczej nie powinna sprawiać problemów.

1 polubienie

dziękuje za pomoc, te ustawienia energooszczędności były zapewne problemem, w biosie ich nie miałem, ale na karcie tak.