Sterownik do karty sieciowej

Witam mam problem. Po formacie komputera brakuje mi sterownika do karty sieciowej program Everest nie opisuje mi kary sieciowej tylko wersje sterownika jest to wersja 5.1.2535.0, czy wie ktos moze jakiego sterownika powinienem uzyc aby internet zaczal dzialac.

Z gory dziekuje.

Wisniowy , zacznijmy od tego ze Everest nie jest już wspierany i ma prawo nie pokazywać szczegółowy danych nowszych części, producent wypuścił następce Everest który nazywa się Aida64

Tak przy okazji podaj opis komputera i systemu a szczególnie jakiej płyty głównej używasz ?

Uzywam plyty glownej : GIGABYTE GA-M61SME-S2 v2

Z tego co mi tutaj wyskoczylo to narta sieciowa to nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P). Do tego szukac sterownikow?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Wybierz swój system (nie podałeś) i zainstaluj Chipset - u góry Opis.

Oprócz tego sterowniki do karty sieciowej mogą być w sterownikach do karty dźwiękowej lub graficznej…

ściągnij ten sterownik zainstaluj jeżeli nie pomoże to będziesz musiał rozpakować instalator winrarem lub 7zip następnie w menadżerze urządzeń wybierzesz aktualizacje sterownika i wskażesz folder w którym wypakowałeś sterownik system powinien znaleźć jeżeli nie to musi mu wskazać plik *.inf w folderze Ethernet

sterownik jest do Windows XP bo nowsze system bez problemu rozpoznają kartę

Wisniowy ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.