Sterownik do nagrywarki dvd lg gsa-h44n

potrzebny jest pilnie sterownik do tej nagrywarki.ale nie umiem go znaleźć w internecie

Nic dziwnego. Do napędów optycznych nie ma żadnych ekstra sterowników. System operacyjny automatycznie rozpoznaje i instaluje koniecznie sterowniki

Nagrywarki nie wymagają dodatkowych niż te systemowe sterowników , sprecyzuj problem i opisz co się dzieje i jakie pojawiają się komunikaty.

poszukaj tutaj http://www.cdrinfo.pl

Jeśli ci nie działa napęd to sprawdź ustawienie zworek, sprawdź czy nie jest uszkodzona taśma IDE lub kabel zasilający.

nie można zainstalować żadnego sterownika z systemu ponieważ pisze:“nie zaleca się instalacji tego urządzenia,ponieważ system windows nie może określić czy on jest zgodny z posiadanym sprzętem.Jeżeli sterownik nie jest zgodny,sprzęt może nie działać poprawnie a komputer może działać niestabilnie lub całkowicie zaprzestać pracy.Czy chcesz kontynuować instalację tego sterownika?”

A są dostępne tylko modele:stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 0,1),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 0,2),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 0,3),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 0.4),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 0,5),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,0),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,1),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,2),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,3),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,4),stacja dysków cd-rom (ustawienia mapi 1,5),stacja dysków cd-rom (wymuszanie cdda dokładne),stacja dysków cd-rom (wymuszanie cdda niedokładne),stacja dysków cd-rom (wymuszanie mapi wyłączone).

i przy instalowaniu każdego modelu pojawia się powyższy komunikat.

W dniu 20.05.2008 , o godzinie 12:07 został dopisany post przez djtidey

przy włączeniu komputera dvd można wysuwać ale jak tylko na ekranie jest już ładowanie windows xp to już nie reaguje więc pewnie muszę zainstalować sterownik.

Sprawdź podłączenie nagrywarki jak i ustawienie zworek , jeżeli na taśmie jest tylko nagrywarka to zworka na master , jeżeli są dwa urządzenia to jedno na master drugie na slawe.

Ewentualnie mozna wgrać nowy firmware napędu.

Spróbuj tego: viewtopic.php?f=19&t=244552

Narazie szufladka od nagrywarki reaguje i wysuwa się normalnie,ale niestety nie czyta w ogóle płyt.nie mogę nadal zainstalować żadnego sterownika.Co mam zrobić ,żeby czytało mi płyty?

A zrobiłeś wszystko co w tamtym wątku podałem? Spróbuj jeszcze sam napęd usunąć w menadżerze urządzeń. Jednocześnie usuń kontrolery z tego menadżera.

Sprawdź na jakiejś płytce bootującej, czy komputer wystartuje z niej. Może napęd padł.

naped jest w ogóle wykrywany przez BIOS??

już jest wszystko ok.

I co było przyczyną? Odkryłeś coś?