Sterownik do nVidia MCP2-S Audio Codec Interface

Proszę o pomoc w znalezienu sterownika do tego urządzenia, gdyż w menedżerze urządzeń mam przy tym żółty znak zapytania z wykrzyknikiem.

OS. Win XP home edition 2002 SP2

Płyta główna EPOX 8KDA7I

Mikroukład nVidia nForce3 250

Po mojemu wystarczy wgrać sterownik do NB.

Dziękuję wszystkim ekspertom, za wydatną pomoc. Rozwiązałem problem samodzielnie poprzez przeszukanie forów zagranicznych i znalezienie odpowiedniego, działającego, wyodrębnionego sterownika z grupy nVidia nForce. Gdyby ktoś kiedykolwiek miał podobny problem służę pomocą.

No, czyli uzyskałeś dokładnie taki sam efekt, co zainstalowałbyś cały zestaw sterowników do NB.

Piotr92,

Nie wiem czy uzyskałbym taki sam efekt instalując zestaw sterowników do NB, gdyż nawet nie wiem co masz na myśli tak pisząc. Nawet google nie pomogło mi w zrozumieniu czym są owe “sterowniki do NB”.

NB to jest w skrócie z angielska North Bridge, czyli nic innego jak mostek północny,albo jak kto woli chipset i nForce to jest właśnie seria chipsetów firmy NVIDIA, tak więc jak pisałem, jakyś odkopałbyś sobie specyfikację płyt, sprawdził jaki masz chipset, a następnie wklepałbyś model chipsetu xp drivers, następnie pobrał instalkę i zainstalował, uzyskałbyś dokładnie taki sam efekt, tyle że dodatkowo wgrałbyś sterowniki do wszystkich elemntów wchodzących w jego skład., a ty po prostu wgrałeś sam sterownik do zintegrowanego w chipsecie układu audio.

Nie wiem w czym był problem, aby napisać “North Bridge” tudzież “chipset” w pierwszej odpowiedzi tylko stosować niezrozumiałe dla wszystkich użytkowników skróty…

Po drugie szukałem tylko sterowników do karty dźwiękowej, ponieważ zestaw sterowników do płyty głównej EPOX 8KDA7I, mikroukład nVidia nForce3 250 pobrałem i zainstalowałem, gdyż formatowałem komputer i naturalnym było wgranie wszystkich sterowników do chipsetu. Wszystko było dobrze, oprócz wspomnianej karty dźwiękowej, dlatego zwróciłem się o pomoc w znalezieniu wyodrębnionego sterownika audio. Prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem, ponieważ oczekiwałem pomocy w znalezieniu tylko tego sterownika, a nie ogólnodostępnego zestawu sterowników nForce…

Niby to nie jest żaden problem napisać konkretnie, jednak ja jako ze jestem już prawie informatykiem, jestem niestety przyzwyczajony do angielskich skrótów, ponieważ je praktycznie codziennie stosuję, gdyż jakbym chciał pisać pełne nazwy, to miałbym w zeszytach niepełne notatki i nie miałbym się z czego uczyć. Po prostu już mam we krwi skracanie i niestety piszę tak nie inaczej… :wink: