Sterownik do płyty głównej jetway p4xfb

(Beti2012) #1

POTRZEBUJĘ STEROWNIKA DO PŁYTY GŁÓWNEJ JETWAY P4XFB.

NIE MOŻE WYKRYĆ MI KARTY DŹWIĘKOWEJ ZINTEGROWANEJ, A DŹWIĘK JEST MI BARDZO POTRZEBNY.

PROSZĘ POMÓŻCIE!

(adam749) #2

Jaki masz Windows?? tu masz stery, a dokładniej tu.

(Beti2012) #3

WINDOWS XP

(adam749) #4

Te co podałem są na XP właśnie. Wyłącz Caps Locka.

(Beti2012) #5

jestem w trakcie ściągania :wink:

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 20:46 został dopisany post przez crejzol2012

ściągnęłam, zrestartowałam komputer..

I teraz wykryło już tą ikonkę głośności, jednak wciąż nie mam dźwięku ;/

natomiast w menadżerze urządzeń wyświetla mi, że brakuje jeszcze sterownika kontrolera multimediów audio i kontrolera PCI Simple Communications..

co mam zrobić ??

(adam749) #6

Hmmm.. To może wypakuj tą instalke np: programem WinRAR. Przechodzisz do menedżera zadań i klikasz właściwości kontrolera multimediów audio, klikasz zainstaluj sterowniki i podajesz mu lokalizacje folderu WDM w wypakowanej instalce.

(Beti2012) #7

niestety nic to nie dało ;/

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 21:37 został dopisany post przez crejzol2012

czy ma ktoś jakieś inne rozwiązanie ??

(Ratchetclank) #8

adam749 masz moze link do sterowników Jetway P4XFB do plyty gluwnej? bo mi wolno komp chodzi i usb

(Seba86mu) #9

crejzol2012 , Piter77 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

(Ratchetclank) #10

jak sprawdzic czy sterownik dziala?

(Agatonster) #11

crejzol2012 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Seba86mu) #12

O który sterownik konkretnie Ci chodzi ?

Jeżeli zainstalowałeś sterownik do chipsetu płyty głównej, to na pewno on działa.

(Ratchetclank) #13

no ten do chipsetu ale jak mozna sprawdzic?

(Seba86mu) #14

Sprawdź w "Menadżerze Urządzeń" czy masz jakieś żółte wykrzykniki i znaki zapytania.

Jeżeli tak, to napisz w jakich pozycjach, a jeżeli nie, to sterowniki do chipsetu działają poprawnie.

(Ratchetclank) #15

mam 1 kontroler multimediuw audio ale to juz mialem wczesniej bo mialem karte dzwiekową i byla zepsuta ale ja mialem tylko ten a wczesniej jak zainstalowalem windowsa xp sp 2 to byl tylko jeden pytanie to wlasnie od dzwiekowej a te sterowniki są chyba zle bo mam zintegrowany dzwiek i nie dziala dzwiek nie ma tego glosnika w pasku

(Seba86mu) #16

Czyli w ogóle nie masz dźwięku ?

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

(Ratchetclank) #17

ja mam niby sterowniki do plyty gluwnej bo jak instalujesz sp2 to ci wynajduje ale takie podstawowe a ja nie moge znalezc

(Seba86mu) #18

Na systemowych sterownikach daleko nie zajedziesz.

Więc zastosuj się do mojego poprzedniego posta:

(Ratchetclank) #19

ja mialem juz sterowniki do windowsa xp sp2 bo on sam instaluje te sterowniki one są jak to powiedziec podstawowe i mam zintegrowana karte i szukam sterownikuw bo wolno mi komp chodzi wolno usb i nie moge w fajne gry pograc

(Seba86mu) #20

-> KLIK.