Sterownik do płyty głównej


(Gramen) #1

Witam wszystkich. Zakupiłem jakiś czas temu kompa - bez dysku twardego :slight_smile: Doszło do zainstalowania systemu, i pijawiły się problemy dość spore. Niestety ale przy zakupie komputera nie dostałem żadnych sterowników - żadnej płyty, nic ( po prostu jej nie było). Płyta głowna jaką mam to Socket 478 mPGA. Wcale bym tu nie pisał z prośbą o pomoc lub zapytaniem może ktoś posiada i mógłby mi kopię przesłać jakoś ale przez dwa dni szukałem w necie i nic nie znalazłem - na stronie Asusa też nie ma sterowników do tej płyty. W konsekwencji grafika ledwo kula, nie moge zainstalować sterowników do karty dźwiękowej, nie widzi mi nagrywarki ... więc korzystanie z kompa nie jest zbyt przyjemne. Jeśli ktoś posiada sterowniki do tej płyty lub wie gdzie je mogę znaleźć to będę wdzięczny !!

Poniżej wklejam to co mi wczytał CPU-Z

http://zapodaj.net/e71e92c07cd8c.jpg.html

przepraszam że tak, mam nadzieje ze to nie problem !


#2

Mag84 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

To nie jest nazwa płyty. Jeżeli pod tą nazwą szukasz, to nic dziwnego że nie znajdujesz.


(Gramen) #3

OK. poprawiłem. Jeśli jest szansa to proszę powiedz w jaki sposób mogę sprecyzować nazwę płyty głównej ? Rozumiem że mam rozkręcić kompa i podawać tak ? Czy jest jakiś program oprócz ZPU-Z ?


(eddie71) #4

Podałeś dane CPU (procesor).

Kliknij na zakładkę Mainboard (płyta główna).

Program CPU-Z powinien wystarczyć bez rozkręcania.


(Gramen) #5

http://tinypic.pl/5rpuriqmxpo1 OK. chyba coś znalazłem. NIe wiem w jak głupi sposób mogłem popełnić taki śmieszny błąd i nie szukać w ten sposób !!


(MietekN) #6

http://support.octek.com.au/Update/VIA/V823x.htm

Grafika: P4M266/ P4M266A/ KN266 /KL266 /PM266/ PM266T

Muzyka: VT8233 / VT8233A / VT8235 / VT8237


(eddie71) #7

Strona podana przez MietekN jest bardziej przejrzysta.

Strona producenta:http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp