Sterownik do webcam w satellite L350

Kolejny problem ze sterownikami.

Mam toshibe satellita L50 i nieumiem zainstalowac sterowniki-oprogramowania do wbudowanej kamerki.

za kazdym razem jak jakis sterownik sciagne i zainstaluje to mi wyskakuje ciaglej jeden i ten sam komunikat

“Webcam driver open fail. Please restart camera or computer”

oczywiscie restartowalem juz nieraz, ciagle ten komunikat sie ukazuje, przy uruchamianiu kompa , przy uruchamianiu kamerki.

a kamerka nadal niedziala.

pomozcie.

Dodane 17.01.2009 (So) 20:20

toshiba satellite L350 !!

no niestety nic z tego .

te sterowniki juz instalowalem i nadal ten sam komunikat.

a kamera niedziala

prosze o dalsze pomysly : :smiley:

Próbowałeś uruchomić instalator sterowników do kamerki jako administrator?

Jeżeli nie, to kliknij prawym przyciskiem myszy na instalator tych sterowników i wybierz opcję Run as administrator (uruchom jako administrator).

Sprawdź w menedźerze urządzeń SID urządzenia kamery i na bazie jego, pobierz świeże drivery ze strony Toshiby, odinstaluj na nowo urządzenie, restart i próbuj ponownie tak jak mówią przedmówcy na prawach admina… więcej na http://windows7forum.pl/forumdisplay.php?fid=6

probowalem uruchomic z prawego - uruchom jako administrator.:frowning:

nic sie niezmienilo. dalej to samo.

co do drugiej odpowiedzi (od Anmato) to powiedz jak mam znalesc kamerke w menadrzeze urzadzen??

ps. jak instaluje sterowniki z kamerki to mi znika pasek z pulpitu.

Dodane 18.01.2009 (N) 11:40

nowe wiesci !!

sterowniki chyba juz mam zainstalowane bo kamerka dziala .

chce zainstalowac webcam assistance. programik z kamerki i nic.

ten programik to ten sterownik ktory sciagalem i instalowalem juz duzo razy i ten komunikat mi wyskakiwal.

A czy próbowałeś instalować ten program w trybie zgodności z Vista ??

A poza tym czy ten program jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kamery ?? Bo jak nie to go po prostu nie instaluj.

Aby program od kamerki się zainstalował, musisz uruchomić instalator w trybie zgodności z systemem Windows Vista.

Instrukcja:

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na instalator programu od kamerki i wybierz opcję Properties (właściwości).

Krok 2. Wybierz zakładkę Compatibility (nie wiem, jak to się pisze).

Krok 3. Zauważysz zablokowane pole rozwijane z systemami, a nad tym zauważysz pole wyboru. Zaznacz je.

Krok 4. Z listy rozwijanej z systemami, która się odblokuje wybierz system Windows Vista.

Krok 5. Kliknij przycisk Apply , potem kliknij przycisk OK.

Krok 6. Spróbuj uruchomić program jako administrator (instrukcję napisałem powyżej).

Jeżeli ten sposób nie zadziała, to nic ci na to nie poradzę.

Nie wszystkie sterowniki przeznaczone pod Windows Vista działają pod Windows 7.

jestescie wielcy !!

dziala juz. dzieki serdeczne!!

Witam! !!

mam podobny problem instaluje sterowniki jako admin ze zgodnoscia z windows vista uruchamiam ponownie laptopa następnie uruchamiam program do kamerki i wyskakuje taki komunikat: Kamera internetowa jest wyłączona lub jej działanie nie powiodło się. Sprawdź ustawienia kamery internetowej.

witam serdecznie.

ja mam podobne problem, czy użytkownik który znalazł sterowniki tzn rozwiązanie mogłby pomóc !!

instalowałem sterowniki web camera i tak nie pomogło !!