Sterownik ekranu AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

WItam, gdy gram w większość gier to po paru minutach ekran robi się czarny, monitor się wyłącza, i po chwili znów się włącza, tylko że przy tym wyskakuje komunikat gra przestała działać. Po włączeniu monitora wyskakuje komunikat ‘sterownik ekranu amd przestał działać, ale odzyskał sprawność’, dzieje się to tylko w czasie gry, komputer dosyć nowy bo z grudnia. Przeinstalowanie sterowników karty graficznej, monitora, ani przeinstalowanie systemu nie pomogło, odkurzyłem też komputer - także bez skutku. Nie są to wymagające gry bo np. Lord of The Rings Online.

Mój sprzęt to Intel Core i5 2310 2,90 ghz (2 rdzenie), ram 4gb, AMD Radeon HD 6700 Series, Zasilacz ATX Switching Power Supply 12v 2.2 Compatabile vol:230v freq:60-50HZ, Windows 7 64 bity.

Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić ? Czy muszę oddać komputer na gwarancję bo to na pewno wina sprzętu ?

Interesuj się sterownikiem od grafiki…

Czy podczas przeinstalowania tych sterowników usunąłeś stare?

Usunąłeś śmieci po starym sterowniku?

Jakie te sterowniki od grafiki instalujesz? Najnowsze? a może spróbuj jakiegoś starszego sterownika

Sprawdzałeś temperatury podczas gier? Grafika czy coś innego Ci się nie grzeje?

Musisz podać konkretny model zasilacza i moc

Przeinstalowywałem też cały system, więc ze starymi sterownikami i instalowałem najnowsze (przynajmniej takie które były na stronie radeona). Karta w czasie grania ma temperature koło 50 stopni - 55, nie zauważyłem także wielkich temp w innych podzespołach.

Zasilacz na fakturze jest ATX 500W Logic, na samym zasilaczu jest to co już pisałem ATX Switching Power Supply 12v 2.2 Compatabile vol:230v freq:60-50HZ

EDIT: Po wprowadzeniu jaką mam kartę itp ściągałem z tąd http://support.amd.com/us/gpudownload/w … a64.aspx#1

Dodane 17.04.2012 (Wt) 14:27

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić ?

Widzę nie tylko ja borykam się z tym problemem. U mnie się dzieje coś takiego na dwóch laptopach.

Pierwsze co to wymień zasilacz bo ten Logic tylko czycha żeby coś spalić w twoim PC.

Jesli komputer nie ma plomby gwarancyjnej wnioskuję że chyba nie jesli czyściłeś w środku to jakbyś mógł to pożycz zasilacz nie będący z czarnej listy jak sugerował kolega bartek1586 , to zobaczysz czy objawy ustąpiąły. Jesli nie to zostaje chyba oddać komputer do sprawdzenia jesli masz na gwarancji ale zasilacz i tak do wymiany w serwisie czy samodzielnie. Jak system przeinstalowałeś i zainstalowałeś wszystkie sterowniki do swojego systemu i nie pomogło to raczej przyczyna sprzętowa.

hirem , mimo wszystko nie wydaje mi się żeby to był zasilacz, bo u mnie raz na jakiś czas wyskakuje coś podobnego, a fortron to przecież markowy zasilacz, przyczyny szukałbym w sterowniku, u mnie najstabilniej działały te z płyty, a najnowsze krzaczą.

igrek , kolega wizzy83 , pisze że ma zasilacz Logic a on jest na czarnej liscie dlatego sugestia przez kolegę bartek1586 , i przeze mnie. Z tym że jak narazie nic nie jest przesądzone i potwierdzone. Punktem wyjścia na teraz jest że po paru minutach grania obraz znika i jest czarno a kolega pisze że temperatury w normie.

Z własnego doświadczenia mogę dodać że mając jeszcze niedawno zasilacz FEEL II z czarnej listy przy większym obciążeniu a załóżmy że uruchomienie gry powoduje zwiększenie obciązenie komputera to potrafiły być nieprzewidywalne w każdej chwili chwilowe spadki i zaniki do zera lini 3.3v co skutkowało dziwnymy zachowaniami komputera między innymi jedno zapipczenie jakby coś z pamięcią. To jest tylko przykład a wiadomo każdy przypadek może mieć różne przyczyny pomimo tych samych objawów czy podobnych. Jak komputer na gwarancji to można dać do serwisu żeby przetestowali dla pewności i może znalezienia przyczyny ale wiadomo różnie z serwisami.

A u mnie? Laptopy HP Pavillion. Na jednym Radeon 5650 na drugim 6770. Mój ma półtora roku i tak się dzieje od jakiegoś czasu. Laptop był na serwisie ale usterki nie stwierdzono. Drugi laptop może ma z miesiąc i dzisiaj się mnie brat pyta czemu się tak dzieje.

Miałem tak z nowym komputerem, błędy pojawiały się wszędzie i zawsze. Wymiana grafiki w serwisie nie pomogła (na zastępczej Nvidia było to samo). Wymieniony został dysk twardy oraz kabelki od niego. Dodatkowe przeskanuj pamięć RAM program memtest86+ (nie pamiętam dokładnie nazwy).

Xemidra , jak była wsadzona nVidia to jak wyskakiwał problem z AMD, to ktoś czegoś nie usunął :stuck_out_tongue:

U mnie również się od czasu do czasu pojawi, ale rzadko - kartę mam z trzy miesiące a może trzy razy się wykoleił. Problem znany, możesz jedynie próbować instalować starsze/nowsze sterowniki i metodą prób i błędów znaleźć te odpowiednie dla ciebie. nVidia również potrafi strzelić focha, więc przesiadka na innego producenta może nie wiele dać :wink:

Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia innego zasilacza, chyba że ten ze starego komputera by pasował: Modecom Premium 500 ATX 12v 2.2 Compatible total output 500w. Czy można na tym zasilaczu spróbować ?

Źle zrozumiałe. Jak miałem ATI to wyskakiwał problem ze sterownikiem ATI, jak miałem Nvidię to wyskakiwał problem ze sterownikiem Nvidii.

Podobno pomaga obniżenie taktowań na graficę.

Xemidra , to co innego :wink:

Jak Ci nie zawadzi to skontaktuj się z serwisem opisz sytuację i czy by nie sprawdzili bo nie masz nic do stracenia. Koledzy stawiają na problem ze sterownikami a jak problem występuje po każdym uruchomieniu wybranych gier po paru minutach grania to nie jest wesołe chyba żeby pomogło jak sugeruje kolega Xemidra , zmniejszenie taktowania na grafice albo nawet sprawdzić na zmnieszonych detalach czy pogra dłużej. Z tym że nowy dosyć dobry komputer i do takich zabiegów się uciekać i co czekać na nowsze sterowniki .

Sterowniki nie mają raczej tam nic do rzeczy ale mogę się mylić.

Kiedy miałem ten problem zwiedziłem całkiem sporą część internetu w celu jego rozwiązania (nie którym pomagały sterowniki w wersji 9.XX ale tutaj to nie ma zastosowania, bo nie były one tworzone pod tą serie kart graficznych), wiele osób polecało obniżenie ale o niewiele taktowań na karcie graficznej i inne takie cuda.

W swoim zakresie polecam zaglądnąć na forum wsparcia AMD Radeon i zobaczenia czy inni też mają ten problem. Dodatkowo wrzuć screena z zakładki Health z programu HDTune Pro, i przeskanuj pamięć RAM programem Memtest86+. Było by miło gdybyś ściągną kilka programów firmy Futuremark (3DMark06, PCMark7, 3DMark Vantage) i uruchomił je. Zobacz czy podczas ich pracy pojawi się problem ze sterownikiem.

Gdy to zrobisz i nadal nikt nie znajdzie rozwiązania skontaktuj się z serwisem. W moim przypadku użycie powyższych programów nie wykazało żadnych nieprawidłowości a problem dalej występował (choć ja miałem dodatkowo BSOD co jakiś czas). W końcu powiedziałem w serwisie, że nie odbiorę komputera jeżeli usterka nie zostanie naprawiona, albo mają mi złożyć nowy zestaw.

http://fotoo.pl/show.php/229634_health.png.html