"Sterownik ekranu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność"

Tak jak w temacie. Wielokrotnie podczas pracy komputera nagle gaśnie mi ekran, po czym powraca do stanu poprzedniego i wyskakuje taki komunikat. Problem występuje od czasu, kiedy po formacie komputera kombinowałem co rusz z nowymi sterownikami. Po zainstniałym problemie próbowałem całkowicie odinstalować sterowniki instalatorem i CCleanerem. Gdy sterowniki są odinstalowane, przy starcie systemu programy(takie jak skype) przestają działać. Przy tych błędach zwróciłem uwagę na to, że wywołuje je zazwyczaj plik ntdll.dll. Gdy nie mam żadnych sterowników graficznych to również nie jest kolorowo. Po ponownym zainstalowaniu najnowszych sterowników ze strony AMD również po jakimś czasie użytkowania występuje ten sam problem. Czy ma ktoś na to radę? W razie co udostępniam potrzebne informacje po napisaniu odpowiedzi. Pozdrawiam.

Poszukaj odpowiedzi w internecie. Gdzieniegdzie są podane różne sposoby rozwiązania tego problemu.

 

Ten problem jest powszechny. Sam kiedyś miałem taki komunikat. U mnie występował on na nowiusieńkim sprzęcie na dwóch kartach - AMD Radeon HD7790 i AMD Radeon R7 260X, obie od Gigabyte. Ja niestety otrzymywałem w dodatku Blue Screen, który był wywoływany przez jakiś plik związany ze sterownikami grafiki. Problemu nie rozwiązałem, więc mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże, chciałbym poznać rozwiązanie tej sytuacji.

Szukałem przez kilka dni i nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania.

Nie znalazłeś sposobów rozwiązania? Czy znalezione sposoby nie pomogły?

 

Sterowniki AMD w jakiej wersji instalujesz? Po wystąpieniu problemu odczekaj jakiś czas, po czym z Panelu sterownia uruchom ‘Monitor niezawodności’ i sprawdź, jakie zdarzenia nastąpiły w momencie pojawienia się problemu. Wyświetl sobie szczegóły, może coś to rozjaśni. Powiem Ci tak, ja bym zainstalował system od nowa. Może to naprawi problem. Będzie to szybsze rozwiązanie niż szukanie odpowiedzi przez wiele dni, a próbą naprawy możesz jeszcze więcej w systemie namieszać.

Miałem podobnie na laptopie Lenovo G560 grafika nvidia

Albo siada karta albo sterownik skopany

Odinstaluj obecne sterowniki tym sposobem: http://www.overclock.net/t/988215/how-to-remove-your-amd-ati-gpu-drivers i zainstaluj AMD Catalyst 14.4

Spróbuje tego rozwiązania. Jak to zrobie dam znać czy są jakieś pozytywne rezultaty.

 

A nie 14.9? 14.9 jest to ostatnia wersja stabilna.

 

Choć ja bym bardziej radził instalację sterowników z oficjalnej strony producenta karty graficznej, a to z tego względu, że czasami producenci modyfikują sterowniki pod własne karty tak, by działały z danymi kartami lepiej. Sterowniki oficjalne AMD są wydawane dla całych serii kart i na poszczególnych modelach mogą sprawiać mniejsze lub większe problemy.

Co do sterowników to przydałaby mi się pomoc :slight_smile: Aby na pewno zainstalować właściwe, wole poradzić się was. Posiadam w laptopie kartę graficzną Radeon HD 7660g + 7670m dual graphics. Mógłby ktoś podać odpowiednie :slight_smile: ?

.

 

@EDIT: Póki co wszystko jest w normie. Sprawdzę jeszcze po zainstalowanych sterownikach.

To jest laptop - podaj model. Jaki masz system?

32 bitowy Windows 7

http://www.dobreprogramy.pl/AMD-Catalyst-Software-Suite,Program,Windows,20168.html

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows+7±+32

 

Jeśli to nie zadziała, to znajdź sterowniki na stronie producenta laptopa - one powinny być najbardziej stabilne.

Skoro to laptop to usuń obecnie sterowniki sposobem, który podałem i zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa.

 

Mi to rozwiązanie pomogło na PC w przypadku R7 260X, wgrałem 14.4.

witam od kilku dni mam problem z komputerem (lenovo z51-70) podczas użytku zkraszowalo mi laptopa i mogłem zrobić jedynie format komputera teraz podczas użytku samoistnie się wyłącza i wyskakuje taki komunikat jak na obrazie u góry. Poza tym w prawym dolnym rogu mam napis sterowniki przestały działać ale odzyskały sprawność. Jest ktoś w stanie pomóc?

??

Sterowniki czego?

Ten lapek ma integrę, czy grafikę dodatkowo? Bo wygląda na padnięcie karty.

Witam miałem identyczny problem. Po 5 dniach walki zainstalowałem win 10. Windows pobrał sam sterowniki i problem zniknął.

Sterowniki Amd driver

Zrób dokładnie tak, jak napisał @korniszon123. Szczególnie ostatnie zdanie jest ważne!
Potem nie pobieraj sterowników ze strony AMD, a ewentualnie ze strony Lenovo - Wyświetlanie i grafika: