Sterownik ekranu AMD przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Witam, mam problem z wyskakującym błędem “Sterownik ekranu amd driver przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność”. Ten błąd pojawia się często co ok. 20-30 sek., czasami trochę później. Karta AMD Radeon HD 6470M. System Windows 7 Home Premium x64.

Pobierałeś najnowsze sterowniki? http://www.amd.com/pl-pl zakładka Sterowniki + Wsparcie

Jeżeli tak, musisz skorzystać z tzw. punktu przywracania systemu, bodajże ikona ‘Kopia zapasowa i odzyskiwanie’ w ‘Panelu sterowania’. Wybierz punkt utworzony przed datą wystąpienia błędu.

Używasz laptopa, więc odinstaluj całkowicie sterowniki AMD w Panelu Sterowania i zainstaluj sterowniki grafiki ATI/AMD (VGA) ze strony firmowej laptopa.

Nie pobierałem żadnych nowych sterowników.

Najdziwniejsze jest to, że jak laptop trochę pochodzi to problem po upływie 20-30 minut znika.

 

Czyli mnie to bardziej wygląda na uszkodzenie karty?

 

Ile laptop ma lat?

3,5

No to może być już coś uszkodzone?

 

Jak temperatury? HWInfo i wrzuć scren z obciążenia.

 

Edit:

 

I zobacz na samym zasilaczu i samej baterii.

 

Plan zasilania zrównoważony lub wysoki.

http://imgur.com/27St1Gj

Bez roznicy czy na zasilaczu czy na baterii

Temperatury w miarę, ale odkurzanie możesz zrobić.

 

Wygląda to na zimny lut, brak styku, uszkodzony/wyschnięty kondensator elektrolityczny - nagrzeje się zaczyna stykać lub inne?

 

Gdyby to były sterowniki problem byłby cały czas.

Odkurzanie w sensie ? 

Może to jednak wina sterowników, bo laptop działa od ok. 2h i cały czas się zawiesza. Czasami jest lepiej, a czasami gorzej.

 

Układ chłodzenia i wentylator - poradniki w necie jak coś.

 

 

Spróbuj, najpierw odinstaluj stare z Programy (wszystko co AMD)  , czyszczenie systemu Ccleanerem, restart i zainstaluj ze strony producenta do Twojego laptopa.

Jak mozesz to spojrz na post #4 czy o to chodzi.

 

Jeśli to Twój model laptopa? to ten sterownik.

Odinstalowałem sterowniki problem zniknął, zainstalowałem najnowszą wersje problem powrócił…

 

Czyli, jednak wygląda na powolny koniec karty grafiki.

 

Lub pracuj na sterze systemowym - może będzie OK?

A na tym sterze systemowym można działać bez problemu ? Czy lepiej zakupić nową kartę graficzną ? 

 

Tak, ale może nie być wszystkich funkcji,ani 100 % wydajności.

 

 

Wymiana raczej nieopłacalna, gdy laptop ma prawie 4 lata.

Czyli najlepiej pociagnac na tych ustawieniach przez jakis czas, a potem zakupic nowego lapka ? 

Tak