Sterownik ekranu atikmdag przestał odpowiadać, ale odzyskał

Witam koledzy problem polega na tym że podczas gry np. w Falout3 ,F.E.A.R. ,itd.gra sie zacina gasnie ekran chwila kaszy i zamyka aplikację!pojawia sie komunikat

sterowni ekranu…(odzyskał sprawność)(dalej jest w tytule)sprzęt to Sony vaio intel® Core2 Duo CPU P8400 @ 2,26GHz 4,00GB (RAM) ATI-Radeon HD 3470 !

sterowniki są aktualne.szukałem w gogle żadnych konkretów? Znalazłem propozycje zmniejszenia zegarów pamięci i GPU ale nie wiem jak to zrobić?

Mam to samo. Posiadam Sony VAIO VGN-FW31J. Gram w Call of Duty World at War na najniższych detalach, nic sie nie tnie, karta grafiki się nie przegrzewa a po ~ 30 minutach grania wyskakuje:

I gry się nie da “odlagować”. Moja karta graficzna to ATI Mobility Radeon HD 3470. Stery instalowali mi “informatycy” w sklepie komputerowym ale są chyba najnowsze. Jakieś sugestie? Laptop wczoraj kupiony a tu już nawala :(. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Nie zastanawiaj się tylko zapylaj do sklepu i pokarz im problem.Masz gwarancje na sprzęt,po co się stresować?Reklamuj i tyle.

Łatwo ci powiedzieć. Już jeden komp jest w sklepie na gwarancji, jakbym im oddał drugi to bym się chyba ośmieszył. Czy nie wiecie, co to może powodować? Spytam się też czy możliwe, że karta uszkodzona czy to coś raczej z oprogramowaniem?

Korzystanie z praw konsumenckich nie jest ośmieszaniem siebie,tylko naturalną koleją rzeczy.

Może twój komp nie spełnia wymagań sprzętowych gry i z tond problemy.

P.S.

nie pisałeś że już masz jakiś sprzęt serwisowany,a jasnowidzem nie jestem.

:confused: Czyli co doradzasz? Dodam że jest jeszcze drugi problem z tym laptopem(tak to jest jak robią informatycy a nie samemu się robi). Przy każdym wyłączaniu komputera pokazuje mi się

, trwa on ~ 15 sekund a przy włączaniu komputera

i trwa on już ~3 minuty. Czy ktoś wie jak rozwiązać któryś z tych problemów? A Jeszce jedno pytanko. Jakbym chciał sformatować to z płytki recovery, czy z zwykłej systemowej lepiej się opłaca?.

Opanowałem ten temat bo problem dość powszechny nie jest to wina sterów ani za słabego sprzętu!

pomaga w większości przypadków odinstalowanie aktualizacji (KB952287) Menu Start / Panel sterowania / System i konserwacja / aktualizacje systemu Windows / Wyświetl historię aktualizacji! Mi pomogło nie gaśnie gram pełną parą :lol: a jeżeli nie pomoże to tu jest więcej rozwiązań!

http://translate.google.com/translate?h … D%26sa%3DG

Dodane 26.06.2009 (Pt) 18:32

Odnośnie aktualizacji masz świeżego kompa i włączoną ałtomnatyczną aktualizacje wiec ciągle aktualizuje!możesz zmienić w ustawieniach Windows update z ałtomatycznej na opcje która będzie cie pytać czy chcesz zainstalować aktualizacje!instaluj ważniejsze!

Ok dzięki, spróbuje. A co z ta aktualizacją? Ona jakby “wcięła się” w rozruch. Przy każdym uruchomieniu tak jest. Nie żebym narzekał ale wydałem ponad 4 tysiące na tego laptopa i nie działa on tak jak należy. Poradziłem sobie ze wszystkimi problemami prócz tego z aktualizacjami. Ludzie czy nikt nie wie jak to naprawić? Proszę powiedzcie jak te aktualizacje zniszczyć bo ja nie mam zamiaru 6 minut czekać aż się aktualizacja zainstaluje, odinstaluje i tak bez przerwy. Czy nikt nie wie jak się tego pozbyć? Proszę o szybką odpowiedź.