Sterownik ekranu igxprd32 przestał normalnie pracować

Witam mam taki problem, że przy graniu po jakichś 10 minutach mam mega ścine np. w takim Heroes of the Storm po czym pogarsza mi się grafika pulpitu - Windowsa, no i nic innego nie mm do wyboru jak resetowanie.Zapewne to jest sterownik, bo ja nie aktualizowałem sterowników od jakichś 5 miesięcy :smiley: a po prostu sam nie umiem znaleźć opowiednich więc jak by kto mił jakieś pytanie żebym przeslał coś model albo nie wiem to pisać.Serdeczna Pozdrówka.

Hej,

Z jakiego systemu korzystasz?

Podaj specyfikację komputera - to komputer stacjonarny czy laptop?

Jaką masz kartę graficzną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może się coś przegrzewać? konserwacja kompa.

 

Uruchom program HWInfo pograj z 20 minut i wrzuć screen z tego programu.

 

Jaki masz zasilacz - odczytaj bezpośrednio z niego.

Microsoft Windows XP

Home Edition Wersja 2002 Dodatek service Pack 3.Laptop.Karta graficzna zintegrowana, bo mi się spaliła normalna i informatyk mi wsadził taki badziew do tego zmienił płyte główną.

Karta graficzna:Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family - pokazuje mi dwie takie w menedżerze urządzeń.

 

Nie może się przegrzewać, bo nie tak bardzo dawno był u informatyk :confused: bo miałem karte spaloną i nie miałem pasty chłodzącej teraz się nie grzeje.

Zasilacz:akyga  model:AK - ND - 10

Input:110 - 240V - 2.4A 50 - 60 ghz

Output:19V = 4.74A

Zaraz pobiore ten HWInfo i dam screena.

Hej,

Jaki to dokładnie model laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Model na naklejce jest M51S ale tak jak pisałem miałem wymienianą więc teraz jest Asustek M51A

@Edit.

Ten HMI:

file:///C:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Pulpit/hmi.HTM

file:///C:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Pulpit/Po%20b%C5%82%C4%99dzie.HTM

 

1.Bez tego błędu 2. Po błędzie.

Hej,

Sterowniki ściągnij ze strony http://www.asus.com/pl/Notebooks_Ultrabooks/M51A/HelpDesk_Download/, oczywiście najpierw wybierz odpowiedni system. Najpierw instalujemy chipset, następnie restart systemu i instalacja sterowników VGA.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po tym wszystkim gdy już loguje się do Windowsa to mam tam jakieś pliki do akceptowania a gdy już odpaliłem tą gre to już w menu mi blue screen wyskoczył.

 

Reklamacja u niego, bo mnie to wygląda na przegrzewanie lub uszkodzenie karty grafiki lub inne?

Nie mm pojęcia ale reklamacji pewnie nie weźmie, bo troszkę czasu minęło a tacie to nawet by nie chciało się tam znowu iść, bo wiesz znowu by mi coś rozpier…nie wiem może do wujka zadzwonie on się zna.Ale po tym co mi dał Dimatheus to już chyba normalnie pyka tylko jeszcze nie mam pewności, bo w grze jest BETA i dużo błędów z połączeniem etc.Ale tak czy siak dzięki za chęć dosyć szybkiej pomocy.Pozdrawiam.Na tą chwile temat do zamknięcia jak będę chciał otworzyć to napisze.

Po tych sterownikach w ogóle jakoś inaczej jak by było gorzej.

Hej,

A jaka wersja była wczesniej? Jeśli sterowniki systemowe, to może świadczyć to o uszkodzeniu karty grafiki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czego wersja?

Hej,

Wersja poprzedniego sterownika graficznego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam pojęcia

ale jak instalowałem go to pisało, że jest starszy od aktualnego.Jak sprawdzić jaki był?

Hej,

Możesz spróbować przywrócić poprzedni sterownik. http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/restore-driver-previous-version#1TC=windows-7

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam kopi tak samo aplikacja w windowsie Przywracanie systemu nie dziala

 

Miałeś zrobić to? ale dla mnie to przegrzewanie lub uszkodzenie grafiki.

 

Zrobisz tak: Dodaj usuń programy i odinstaluj oprogramowanie: Sterownik grafiki Intel lub podobnie, ręcznie z dysku usuniesz pozostałości po instalacji i katalogi tych sterowników,czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i niech system zainstaluje własne stery do karty grafiki i sprawdź teraz działanie grafiki bez steru.