Sterownik ekranu Intel HD 4600 przestał działać, ale odzyskał sprawność

Pomocy!

Od trzech tygodni nie można normalnie w gry pograć, ponieważ zawieszają się na kilkanaście sekund (seryjnie) i wyskakuje komunikat Sterownik ekranu Intel HD 4600 przestał działać, ale odzyskał sprawność (czy jakoś tak). Instalowałem sterowniki wszystkimi możliwymi sposobami, usuwałem Drive Sweeperem, aktualizowałem itd. Mam kartę zintegrowaną. Gdy w Menedżerze urządzeń wyłączę kartę intela (mam jeszcze kartę AMD Radeon R7 M265) gry się nie zawieszają, ale chodzą wolno (10-20 fps na niskich ustawieniach).

 

System Windows 10

RAM 8GB

Procesor INTEL CORE I7-4702 MQ 2.2 GHz

Karty graficzne Intel HD Graphics 4600

AMD Radeon R7 M265

 

Sterownik Intel 20.19.15.4531 z września 2016

Próbowałem instalować sterowniki z 2015 ale efekt taki sam

 

Podejrzanie (dla mnie) wygląda informacja w ustawieniach INTEL o Directx ( w załączniku). Tylko i tu jest problem bo nie wiem jak zmienić wersję Directx

Bez tytułusad.jpg

DirectX nie zmienisz, z tej prostej przyczyny że HD4600 nie posiada obsługi DX12 (zgodnie zresztą z informacją na ekranie). Problem nie leży w DirectX a nawet prawdopodobnie nie w sterownikach. Prawdopodobnie leży natomiast albo po stronie niewydolnego chłodzenia, albo po stronie zapyziałego systemu operacyjnego.

I to w zasadzie tyle co można powiedzieć na podstawie podanych informacji.

Pobierz najnowsze sterowniki ze strony Intel. Jeżeli będa problemy spróbuj z starszą wersją

Raczej nie wina systemu bo WIN 10 mam 1,5 roku, a problemy mam od trzech tygodni. A czy możliwe, że coś może być spalone lub to wina brudnego wentylatora?

Pisałem już, że próbowałem wszystkie możliwe sterowniki instalować i nic nie pomogło.

 

Integra jest kartą pomocniczą , więc dedykowana powinna sobie spokojnie dawać radę.

 

Czyli, albo problem z temperaturą.

Albo sterowniki  - używaj wyłącznie producenta laptopa.

Lub karty uszkodzone?

 

On od początku był na systemie W10?

 

Edit:

Laptop to? dokładny typ.

 

Zainstaluj program HW Monitor i wklej tu z niego scren, zobaczymy na temperatury.

To Laptop Lenovo G510, używam od 2014r. miałem WIN 8.1, a WIN 10 mam od lipca 2015

czc.png

fdsafsd.jpg

Próbowałem instalować sterowniki ze strony producenta (dokładnie wszystko sprawdziłem) ale wyskoczył komunikat że system nie spełnia minimalnych wymagań.

Robiłeś jego konserwację kiedyś? czyli czyszczenie układu chłodzenia?

 

Brak odczytów - to samo, program najnowsza Aida64, zakładka komputer i czujnik.

 

Może trzeba przeinstalować system?

Po jakimś czasie znów odczytałem temperaturę HW monitorem i była chyba ze 60 C. Nigdy nie robiłem konserwacji ani czyszczenia. A czy przeinstalowanie systemu wiąże się z usunięciem plików z dysku twardego. Czy mogę zamiast przeinstalowania, zmienić system?

Byez tytułu.jpg

Widać po prostu się przegrzewa - daj go do serwisu i niech zrobią czyszczenie.

 

 

A nie możesz zrobić kopi danych???

 

I albo świeży system ten co masz, albo inny. I wszystko zależy jak się robi reinstalację - lepiej mieć kopię danych.

 

Edit:

Ale najpierw PILNIE!!! konserwacja, bo może się uszkodzić.

 

 

Wszystko przeczyszczone, byłem w serwisie nie wiedzą co się dzieje, ale prawdopodobnie coś się stało w rejestrze.

Żartujesz, czy się nabijasz? z powrotem do serwisu i reklamacja naprawy.

Teraz pogrzebałem w rejestrze i zamiast komunikatu o sterowniku wyskakuje mi dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany

Teraz pogrzebałem w rejestrze i zamiast komunikatu o sterowniku wyskakuje mi dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany

Dobra zamykać temat. Wszystko działa