Sterownik ekranu Intel HD 4600 przestał działać, ale odzyskał sprawność

(Czukczeł) #1

Pomocy!

Od trzech tygodni nie można normalnie w gry pograć, ponieważ zawieszają się na kilkanaście sekund (seryjnie) i wyskakuje komunikat Sterownik ekranu Intel HD 4600 przestał działać, ale odzyskał sprawność (czy jakoś tak). Instalowałem sterowniki wszystkimi możliwymi sposobami, usuwałem Drive Sweeperem, aktualizowałem itd. Mam kartę zintegrowaną. Gdy w Menedżerze urządzeń wyłączę kartę intela (mam jeszcze kartę AMD Radeon R7 M265) gry się nie zawieszają, ale chodzą wolno (10-20 fps na niskich ustawieniach).

System Windows 10

RAM 8GB

Procesor INTEL CORE I7-4702 MQ 2.2 GHz

Karty graficzne Intel HD Graphics 4600

AMD Radeon R7 M265

Sterownik Intel 20.19.15.4531 z września 2016

Próbowałem instalować sterowniki z 2015 ale efekt taki sam

Podejrzanie (dla mnie) wygląda informacja w ustawieniach INTEL o Directx ( w załączniku). Tylko i tu jest problem bo nie wiem jak zmienić wersję Directx

Bez tytułusad.jpg

(Veers) #2

DirectX nie zmienisz, z tej prostej przyczyny że HD4600 nie posiada obsługi DX12 (zgodnie zresztą z informacją na ekranie). Problem nie leży w DirectX a nawet prawdopodobnie nie w sterownikach. Prawdopodobnie leży natomiast albo po stronie niewydolnego chłodzenia, albo po stronie zapyziałego systemu operacyjnego.

I to w zasadzie tyle co można powiedzieć na podstawie podanych informacji.

(Krzysztof Nowak) #3

Pobierz najnowsze sterowniki ze strony Intel. Jeżeli będa problemy spróbuj z starszą wersją

(Czukczeł) #4

Raczej nie wina systemu bo WIN 10 mam 1,5 roku, a problemy mam od trzech tygodni. A czy możliwe, że coś może być spalone lub to wina brudnego wentylatora?

Pisałem już, że próbowałem wszystkie możliwe sterowniki instalować i nic nie pomogło.

(JNJN) #5

Integra jest kartą pomocniczą , więc dedykowana powinna sobie spokojnie dawać radę.

Czyli, albo problem z temperaturą.

Albo sterowniki  - używaj wyłącznie producenta laptopa.

Lub karty uszkodzone?

On od początku był na systemie W10?

Edit:

Laptop to? dokładny typ.

Zainstaluj program HW Monitor i wklej tu z niego scren, zobaczymy na temperatury.

(Czukczeł) #6

To Laptop Lenovo G510, używam od 2014r. miałem WIN 8.1, a WIN 10 mam od lipca 2015

czc.png

fdsafsd.jpg

Próbowałem instalować sterowniki ze strony producenta (dokładnie wszystko sprawdziłem) ale wyskoczył komunikat że system nie spełnia minimalnych wymagań.

(JNJN) #7

Robiłeś jego konserwację kiedyś? czyli czyszczenie układu chłodzenia?

Brak odczytów - to samo, program najnowsza Aida64, zakładka komputer i czujnik.

Może trzeba przeinstalować system?

(Czukczeł) #8

Po jakimś czasie znów odczytałem temperaturę HW monitorem i była chyba ze 60 C. Nigdy nie robiłem konserwacji ani czyszczenia. A czy przeinstalowanie systemu wiąże się z usunięciem plików z dysku twardego. Czy mogę zamiast przeinstalowania, zmienić system?

Byez tytułu.jpg

(JNJN) #9

Widać po prostu się przegrzewa - daj go do serwisu i niech zrobią czyszczenie.

A nie możesz zrobić kopi danych???

I albo świeży system ten co masz, albo inny. I wszystko zależy jak się robi reinstalację - lepiej mieć kopię danych.

Edit:

Ale najpierw PILNIE!!! konserwacja, bo może się uszkodzić.

(Czukczeł) #10

Wszystko przeczyszczone, byłem w serwisie nie wiedzą co się dzieje, ale prawdopodobnie coś się stało w rejestrze.

(JNJN) #11

Żartujesz, czy się nabijasz? z powrotem do serwisu i reklamacja naprawy.

(Czukczeł) #12

Teraz pogrzebałem w rejestrze i zamiast komunikatu o sterowniku wyskakuje mi dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany

(Czukczeł) #13

Teraz pogrzebałem w rejestrze i zamiast komunikatu o sterowniku wyskakuje mi dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany

(Czukczeł) #14

Dobra zamykać temat. Wszystko działa