Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować

Witam, gdy gram w jakąś grę po jakimś pokazuje się czarne okno i komunikat.

Sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego

rozruchu systemu, any przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu

zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu

firmie Microsoft.

Potem już tylko Bluescreen i restart komputera. Po restarcie pokazał się komunikat o błędzie z raportem do microsoftu.

Kod tego błędu:

BCCode : 20 BCP1 : 8934F888 BCP2 : FFFFFFFF BCP3 : 00000000

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Po następnym uruchomieniu komputera następny komunikat z raportem do microsoftu.

Kod:

BCCode : ea BCP1 : 8934F710 BCP2 : 89208AB0 BCP3 : 891CF888

BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Temperatury myśle że są w porządku

Płyta Główna: 32 stopni C(90 stopni F)

Procesor Graficzny: 40 stopni C (104 stopni F)

HDD: 33 stopni C (91 stopni F)

Konfiguracja:

Płyta Gł.: Asus P5B-E

Karta Graf.: GALAXY GeForce 8600 GE 256 DDr3

Pamięć Ram: 4 kości A-data 1 gb PC800 BOX

Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.4

HDD: Seagate ST3250620AS (6QF0NST0) 250 GB Sata2

Zasilacz: CoolerMaster 550 W

Wersja DirectX: 9.0c

System: WinXP Professional + Service Pack 2

Wersja BIOS: 1704

Data: 27/11/2007

Typ BIOS: AMI

Kiedyś na tych samych sterownikach grałem i nie było problemu.

Jak rozwiązać ten problem?

Proszę o pomoc.

Od instaluj sterowniki karty graficznej (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DRIVERS /usuń/). Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj sterowniki do karty graficznej ponownie.

Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj ze starszymi wersjami sterowników.

Jeszcze pomiędzy odinstalowaniem sterowników a instalacją nowych koniecznie ściągnij program driver cleaner: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471 po odinstalowaniu starych sterowników odpal go i znajdz nvidia i kliknij clean i dopiero potem instaluj nowe sterowniki ;]

Dziękuje wam pomogło! Program driver cleaner usunął plik nv4_disp czego nie zrobiła normalna deinstalka sterowników :smiley: Wszystko działa normalnie grałem 50 min i nic. Wcześniej problem pojawiał się po jakiś 2 do 5 min po uruchomieniu gry :slight_smile:

Edit:

A jednak za szybko się ucieszyłem :frowning: Teraz problem nadal występuje tylko nie ma tego komunikatu. A komputer i tak się zawiesza…

Kolego,oni Ci głupot nagadali…Sam miałem ten problem ale wpadłem na skuteczny pomysł.Żeby nie wyskakiwał ten błąd musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na mój komputer i wziąść właściwości.Następnie koło hasła “Klasyfikacja” masz Indeks Wydajności Systemu Windows.Klikasz na to , otwiera się nowe okno i po prawej stronie masz taką zakładkę “Dopasuj Ustawienia Zasilania”.Wchodzisz w to i na dole masz “Utwórz własny plan”.Klikasz i robisz następująco :wybierasz wysoka wydajność (komputer będzie lepiej pracował ale będzie żarł troche więcej prądu) klikasz dalej i tam wyskoczy “Wyłączaj ekran po " i tam powinno pisać 3 minuty czy coś takiego” i musisz to zmienić to na nigdy, tak samo jak przełącz komputer w tryb uśpienia także na nigdy.To powinno ten problem rozwiązać.Jeśli pomogło to polecam się na przyszłość. DaJmaN.

Edit: Klikasz na to , otwiera się nowe okno i po LEWEJ stronie masz taką zakładkę “Dopasuj Ustawienia Zasilania”.