Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem, otóż podczas grania zaczyna migać ekran wywala do pulpitu i pojawia się błąd “sterownik ekranu nvidia 258.96 przestał działać ale odzyskał sprawność”. Karta graficzna to Geforce Gtx 280 Zotac a system Windows 7 Home Premium 64 bit. Dodam że, na starym kompie z tą kartą graficzną i systemem Win 7 Home Premium 32bit było wszystko dobrze. Problem zaczął się na nowym komputerze i systemie 64bit. Próbowałem obniżać taktowanie Gpu, instalowałem jakąś łatkę Microsoftu i nic nie pomagało. Co może być problemem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam! :slight_smile:

W ustawieniach Flash Player wyłącz przyśpieszenie sprzętowe. Znajomy miał ten sam problem i to pomogło.

-no…mimo wsztstko może być,że że zasilacz nie daje rady…

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie masz żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

Masz zainstalowany Windows 7 Service Pack 1 ?

Zainstalowany Chipset?

Sprawdzałeś inne sterowniki do karty graficznej, nowsze lub starsze ?

Najnowsze nie zawsze są najlepsze - przed instalacją jest ważne dokładne odinstalowanie i przeczyszczenie komputera od poprzednich…

Zasilacz to Corsair vx550w a procesor Amd Phenom II x4 965 BE, więc zasiłka powinna dawać radę z Gtx’em 280 i tym Phenomem. Co do zainstalowanego sterownika Chipsetu nie jestem pewien, właśnie pobieram go ze strony Gigabyte. W menadżerze nie mam żadnych wykrzykników. Miałem zainstalowane najnowsze sterowniki i nic nie pomagało.

I masz zainstalowane najnowsze stery Nvidia - pewnie tak.

Zrób może tak:

odinstaluj PhysX i nie pamiętam dokładnie jeszcze coś może z update od nvidia.

Zostaw tylko

-sterownik 3D

-sterownik graficzny

-sterownik kontrolera 3D

Zresetuj maszynę i zobacz co będzie się działo, a jak nie to zostaw tylko sam sterownik graficzny a resztę odinstaluj.

Zrobiłem to, teraz będę testował sprzęt.

Po długim graniu błąd znowu się pojawił :?. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Przed chwilą gdy grałem w World of Tanks komputer się zawiesił i wywaliło takiego bluescreena http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/58034d1231111139-8800gtx-bluescreen-nvlddmkm-sys-dsc_0012.jpg

Dodane 05.07.2013 (Pt) 16:01

Nikt nie zna więcej rozwiązań tego problemu? Teraz jak zainstalowałem bardzo stare sterowniki to już nie pojawia się błąd “sterownik ekranu przestał działać…” tylko gra się zawiesza i pomaga tylko alt+ctrl+delete.

 jak wyskoczy komunikat to Wcisnij - wepchnij mocniej kabel do monitora od prądu