Sterownik Ekranu przestał działać

Witam,przychodze z takim problemem otórz gdy gram w TF2,TrackMania Gra sie zawiesza i są czerwone paski czasami jak włączam komputer też są te paski.Czy ktoś mi może pomóc? Jeżeli spróbuje zrobie screena jak ten komunikat jest

Czy karta graficzna się nie przegrzewa?

Próbowałes zainstalować nowsze/ starsze sterowniki?

Sprawdzałeś czy na innym komputerze takie problemy z kartą graficzną również występują?

I na przyszłośc jeżeli oczekujesz pomocy napisz specyfikację swojego komputera/ laptopa.

Zanim zaczniesz sprawdzać grafikę, wpierw wyklucz problemy z zasilaniem.

Jaki dokładnie zasilacz i ile W?

Czasem, żeby grafika dostawała niezbędne zasilanie, to przy słabym, lub niewydajnym zasilaczu, po prostu odpina się choćby stację dyskietek, odłącza zbędne urządzenia na usb. Tak jest na pc. Wtedy sprawdzaj.

Pozostaje jeszcze kwestia nalepionego kurzu wewnątrz i starej pasty termoizolacyjnej.

O tym też napisz.

Oprócz screena podaj może choćby jaka to karta graficzna (a najlepiej z cała resztą informacji hardware / software)

Karta graficzna sie przegrzewa jeżeli nie położe na niej scierki.Przed włączeniem kompa kłade na karte graficzną scierke czekam ok 10 min

Jeżeli tego nie zrobie to karta graficzna ma temperature nawet 110 ale wtedy komputer sie wyłącza

AMD Athlon II X2 250 Processor 2GB RAM NVIDIA GEFORCE 210

 

Raczej to nie przez zasilacz bo komputer mam już 7 miesięcy i wczesniej nie było tego problemu

Kurzu jest w p*zdu w wiatraczku jak i na karcie tak i w komputerze.Może to przez to

Widziałem już wiele, ale takiej głupoty jeszcze nie słyszałem. Jeżeli urządzenie jest zakurzone to w pierwszej kolejności należy je porządnie wyczyścić.  I radzę to zrobić jak najszybciej, chyba że chcesz jak najszybciej pozbyć sie obecnego komputera.

jest taki cień szansy :wink:

 

ps. kiedyś spotkałem się z takimi kotami, ale szmaty jeszcze nie widziałem (pochwal się!)

 

 

Czerwone paski… ścierka na karcie graficznej … 7 miesięczny komputer, którego podzespoły osiągnęły pełnoletność …

Ja myślę, że jeśli nie starość, to mu ta wilgoć zaszkodziła. Po prostu ma artretyzm…

Chyba myśle że sie przegrzewa vbo wiatraczek na karcie graficznej nie chodzi

 

 

 

Serio? Rozwiązanie dostałeś w poprzednich postach o ile karta graficzna nie uległa już uszkodzeniu.

Hej,

 

 

 

Łącząc powyższe wypada napisać jedno - karta na 99% do wymiany, bo przy takich temperaturach w układzie pewnie doszło już do nienaprawialnych i nieodwracalnych zmian. Teraz czyszczenie, zmienianie pasty czy naprawa wentylatora może nie dać zupełnie nic.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wszystkim za odpowiedzi chciałem go zanieść do komputronika ale jak wiem że karta graficzna do wymiany to już nie musze

EDIT:Czy Geforce 660 GT będzie pasował do mojego kompa? Mam taką karte ale nie próbowałem jeszcze

Czekamy na fotkę tej szmaty w na karcie.

Hej,

 

Na razie takiej pewności nie masz - 99% to jednak nie jest pewność.

 

A możesz napisać, jaką płytę główną posiadasz - pomocny okaże się na przykład program Speccy - oraz jaki zasilacz - tutaj wystarczy odkręcić obudowę i zerknąć na producenta i dokładny model.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus