Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność

sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność jak gram w gry to wywala mnie i wyskakuje taki błąd proszę o pomoc.
karta graficzna gtx 650 wersja sterownika 27.21.14.6140
windows 7

A jak temperatury podczas gry może tu jest problem :slight_smile:

podczas błędu temperatura procka wynosi ok 60 stopni a grafy 40

Podejrzanie niska. Zapuść FurMark i obserwuj wykres. Do ustabilizowania na płasko.
Zwróć uwagę na maksymalny FPS i FPS po ustabilizowaniu wykresu, różnica nie powinna wynosić więcej niż kilka FPS, jeśli natomiast startowy jest np. 50 a po ustabilizowaniu 36 to oznacza, że chipset się przegrzewa i obniża wydajność. Zobacz też, czy po ustabilizowaniu wykresu, nie pojawiają się szarpnięcia, nagle temp podskakuje i opad itp. to również świadczy o przegrzewaniu.

ok jak to zrobie to odpisze

maksymalny fps 14 a minimalny 12 temperatura to ok. 70 stopni i nie ma szarpnięć większych niż 2 / 3 stopnie

OK. 70 to jest normlana temperatura dla GTX 650, spadki 2FPS też nie są jakieś dramatyczne.
Natomiast system jest przestarzały a ostanie sterowniki są z 2019-04-11, więc część gier, zwłaszcza takich, które są na bieżąco aktualizowane, może odmawiać posłuszeństwa.

Czy wywala z każdej gdy, czy tylko z niektórych? Jak rozumiem z FurMarka nie wywaliło?

z furmarka nie wywalilo a robilem go 10 min wywala z cs i dsj bo w sumie tylko w to gram w cs wywala głównie na vertigo i na dust czasami nawet z 6 razy na mecz ale za to na office nigdy mnie nie wywalilo

za to mam jeszcze siostre co gra czasami na tym kompie to mowi ze z mc nie wywala w ogóle a w roblox juz tak tylko nwm w jakie gry na roblox

Przeleć komputer na wszelki wypadek link (czasami jakaś reklama powoduje wywalanie, może siostra coś niechcący sobie dorzuciła)
Zainstaluj ponownie link
Czasami przy instalacji nowszej gry dochodzi do nadpisania jakiejś starszej biblioteki DX9 i starsze tytuły mają problem. I przetestuj czy pomogło. Tak czy inaczej zalecam aktualizację systemu do 10, bo z 7 będzie coraz więcej problemów.

przeskanowalem kompa wyszlo 90 bledow usunolem i moze bedzie git tak czy siak dziękuję za pomoc a jak dalej bedzie wywalac to windowsa 10 zainstaluje

DX 9c doinstaluj, bo często to załatwia sprawę ze starszymi grami.

Załatwia sprawę nawet u nas linuxiarzy z Wine, przy starszych grach