Sterownik ekranu przestał odpowiadać - w aplikacjach 3D

Witam. Mój problem jest następujący i dotyczy pierwszego komputera z mojego podpisu.

Po jakiś 10-15 minutach grania w jakąkolwiek grę, czy używania aplikacji wykorzystującej 3D ekran robi się czarny i nic się nie dzieje dopóki nie użyję CTRL+ALT+DEL i nie wyłączę danej aplikacji. Po tym przez chwilę nic się nie dzieje, po czym wyskakuje komunikat "“Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.” Przy czym czasem nawet kilkanaście takich komunikatów na raz wyskakuje. Po takim zdarzeniu nie da się uruchomić żadnej aplikacji 3D czy gry, po prostu ekran robi się czarny i znów wyskakuje ten błąd, problem znika po restarcie, tzn. znów mogę grać 10-15 minut i wywala błąd.

Posiadam najnowszy możliwy BIOS, najnowsze stabilne sterowniki do karty graficznej, płyty głównej i układu dźwiękowego. System Windows 7 Professional z Service Packiem 1, wszystkie możliwe aktualizacje. To samo działo się na Viście którą miałem jakiś czas temu. Nie obchodziło mnie to jakoś do momentu jak znalazłem czas żeby pograć w jakieś nowe tytuły, a obecnie nie jest to możliwe z wyżej opisanego względu. Czy ktoś wie co jest przyczyną problemu? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

JAkie temperatury na grafice podczas gry?? Moim zdaniem siada grafika lub przegrzewa się.

Oto zrzut ekranu z temperaturami po zdarzeniu:

zrzutfw.jpg

Uploaded with ImageShack.us