Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Z góry przepraszam jeśli daje to w złym dziale*

Otóż od pewnego czasu borykam się z problemem mojego ekranu.
Sterownik uszkodzony

Denerwuje mnie to okropnie, gdyż podczas grania w gry , czy oglądania filmów ekran robi się czarny (grę/film wyłącza od razu) po czym, po 5-10 sek pojawia się pulpit i wyskakuje podana wyżej informacja.

Próbowałem już w “pasku zadań” “rozwiązać problemy systemowe”. Zrobiłem wszystkie wymagane tam aktualizacje, ale problem ciągle się pojawia.

Sprzęt:
Karta graf- NVIDIA GeForce GT 240
RAM - 4GB
Procesor- ADM Athlon II X2 240 processor 2.80 GHz dwurdzeniowy
Windows 7 (64-bit)

Może i karta grafiki umiera?

A temperatury sprawdzałeś?

Przeinstaluj ten sam ster, jak karta dobrze na nim pracowała - do czyszczenia po sterze użyj programu DDU.

Zacznij zbierać kasę na nową grafę.

  • Tak , karta ma już swoje lata.

  • Temperatura… Raczej to nie przez nią, ponieważ praktycznie ciągle mój komputer jest zimny, trzeba się naprawdę postarać by był ciepły.

  • Mógłbyś wytłumaczyć mniej więcej jak przeinstalować ten sterownik? Nie jestem zorientowany w takich sprawach.

Ściągnij sterownik w wersji np: 340.52 do W7 64

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/77224/en-us

Użyj programu w trybie awaryjnym:

Czyszczenie systemu np: Ccleanerem ze śmieci.

Instaluj ster,restart i test.

Zrobiłem wszystko co powiedziałeś, tyle że po usunięciu sterownika komputer sie zresetował i po resecie zainstalowałem ten sterownik, a potem dopiero ccleanerem oczyściłem , ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Dobra, za 3-4 dni napisze czy podziałało.

BTW, Nvidia teraz woła że jest nowy sterownik, nowszy od tego co odinstalowywałem.

Testuj na tej stabilnej wersji, a później zdecydujesz. W/g mnie do tej karty najlepszy.

Teraz wyskakuje błąd że ten sterownik nawala, co ciekawe dzieje sie to już tylko w grze World of Tanks…

Testuj ewentualnie na innym sterze - zdarza się, że dana gra ma problem z daną wersją steru.