Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Witam wszystkich. Dużo na ten temat szukałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Problem tkwi w grze The Sims 3(w innych tak nie mam). Po 0.5 godziny gra się zwiesza i nic nie mogę zrobić to przyciskam klawisz z logiem windows wywala mnie na pulpit ale… Pulpit się włącza w cholernie małej rozdzielczości skalowanej na 16:9 z paletą kolorów 4 bity większość systemowych ikon zamienia się na te z Windowsów 9x i 2000 ikona Worda Exela 2003 zmienia się na ikone z wersji 2000
a na środku widnieje komunikat (znak wykrzyknika z komunikatu też z Win 9x i 2000) “Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność” Poczym gdy próbuje ponownie uruchomić komputer nie mogę tego zrobić muszę wyłączyć go z kontaktu no czasem się da zrestartować.
w czym może być problem ???
**PODAJE SPECYFIKACJE KOMPUTERA
**Microsoft net firework 3.5
Windows XP PROFESIONAL SP3 32BIT
Ram 3GB
Dysk 2TB
Procesor Intel D 3.40 GHz
PROSZĘ O POMOC.
POZDRAWIAM

Trochę ubogą tę specyfikację podałeś! Podaj firmę i model płyty głównej komputera oraz firmę i model karty graficznej, o ile to jest karta wtykana do płyty głównej w slot PCI lub AGP.

DELL OPJ812 SFF s775 INTEL DDR2 PCI-E GX620 PCI-E

Wygląda na to, że to Twoja płyta główna i jej elementy: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/optiplex-gx620/drivers
Niestety, nadal nie wiem, którą kartę graficzną używasz, a są cztery do wyboru. Przejrzyj uważnie dolna część tej listy sterowników.
Jeśli dojdziesz do tego, którą z czterech kart graficznych masz w komputerze, to odinstaluj sterowniki karty graficznej tym programem: https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do właściwej karty graficznej.

Dobierz kartę graficzną z pomocy Dell, tak jak podał Ci Astor44.

Ja 2 tygodnie temu skorzystałem z pomocy dell i zaktualizowałem kartę graficzną do swojego laptopa Dell Inspiron. Laptop pracuje znakomicie teraz…

1 polubienie

Jak odinstaluje te sterowniki to nic się nie powinno stać ?

Nie, nic. Poza tym, że po restarcie ujrzysz obraz w dziwnej rozdzielczości, ale to normalne. Po zainstalowaniu właściwego sterownika wszystko powinno wrócić do normy. Pod warunkiem, że to będzie sterownik do odpowiedniej karty graficznej.

Otwórz stronę jaką podał Ci Astor44.
Kliknij tylko na opcję na “wykryj sterowniki” i pojawi się kreator kroków (krok po kroku) jak zaktualizować sterowniki.
To proste i wszystko się dzieje automatycznie!
Zobacz na zrzucie ekranu…

1 polubienie


To to prawda ? Przepraszam że się tak dopytuje ale poprzedni komputer sobie zepsułem przez sterowniki właśnie. I czemu mam 2 karty zintegrowane ?

Tym się nie przejmuj! Masz na pewno jedną kartę zintegrowaną. Po prostu Windows XP w ten sposób pokazuje karty graficzne w Menadżerze Urządzeń. Nawiasem mówiąc, z tego obrazka wynika, że wszystko jest OK ze sprzętem w komputerze.

1 polubienie

Co mam dalej zrobić?

Nacisnąć przycisk pierwszy z góry: “Usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie”.

Dziękuje Panu serdecznie gra normalnie się uruchamia i z niej nie wyrzuca Pozdrawiam.