Sterownik ekranu przestał odpowiadać

(czasem.mysl89) #1

Witam wszystkich. Dużo na ten temat szukałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Problem tkwi w grze The Sims 3(w innych tak nie mam). Po 0.5 godziny gra się zwiesza i nic nie mogę zrobić to przyciskam klawisz z logiem windows wywala mnie na pulpit ale… Pulpit się włącza w cholernie małej rozdzielczości skalowanej na 16:9 z paletą kolorów 4 bity większość systemowych ikon zamienia się na te z Windowsów 9x i 2000 ikona Worda Exela 2003 zmienia się na ikone z wersji 2000
a na środku widnieje komunikat (znak wykrzyknika z komunikatu też z Win 9x i 2000) “Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność” Poczym gdy próbuje ponownie uruchomić komputer nie mogę tego zrobić muszę wyłączyć go z kontaktu no czasem się da zrestartować.
w czym może być problem ???
**PODAJE SPECYFIKACJE KOMPUTERA
**Microsoft net firework 3.5
Windows XP PROFESIONAL SP3 32BIT
Ram 3GB
Dysk 2TB
Procesor Intel D 3.40 GHz
PROSZĘ O POMOC.
POZDRAWIAM

(Astor44) #2

Trochę ubogą tę specyfikację podałeś! Podaj firmę i model płyty głównej komputera oraz firmę i model karty graficznej, o ile to jest karta wtykana do płyty głównej w slot PCI lub AGP.

(czasem.mysl89) #3

DELL OPJ812 SFF s775 INTEL DDR2 PCI-E GX620 PCI-E

(Astor44) #4

Wygląda na to, że to Twoja płyta główna i jej elementy: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/optiplex-gx620/drivers
Niestety, nadal nie wiem, którą kartę graficzną używasz, a są cztery do wyboru. Przejrzyj uważnie dolna część tej listy sterowników.
Jeśli dojdziesz do tego, którą z czterech kart graficznych masz w komputerze, to odinstaluj sterowniki karty graficznej tym programem: https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do właściwej karty graficznej.

(zbigg47) #5

Dobierz kartę graficzną z pomocy Dell, tak jak podał Ci Astor44.

Ja 2 tygodnie temu skorzystałem z pomocy dell i zaktualizowałem kartę graficzną do swojego laptopa Dell Inspiron. Laptop pracuje znakomicie teraz…

(czasem.mysl89) #6

Jak odinstaluje te sterowniki to nic się nie powinno stać ?

(Astor44) #7

Nie, nic. Poza tym, że po restarcie ujrzysz obraz w dziwnej rozdzielczości, ale to normalne. Po zainstalowaniu właściwego sterownika wszystko powinno wrócić do normy. Pod warunkiem, że to będzie sterownik do odpowiedniej karty graficznej.

(zbigg47) #8

Otwórz stronę jaką podał Ci Astor44.
Kliknij tylko na opcję na “wykryj sterowniki” i pojawi się kreator kroków (krok po kroku) jak zaktualizować sterowniki.
To proste i wszystko się dzieje automatycznie!
Zobacz na zrzucie ekranu…

(czasem.mysl89) #9

(czasem.mysl89) #10

To to prawda ? Przepraszam że się tak dopytuje ale poprzedni komputer sobie zepsułem przez sterowniki właśnie. I czemu mam 2 karty zintegrowane ?

(Astor44) #11

Tym się nie przejmuj! Masz na pewno jedną kartę zintegrowaną. Po prostu Windows XP w ten sposób pokazuje karty graficzne w Menadżerze Urządzeń. Nawiasem mówiąc, z tego obrazka wynika, że wszystko jest OK ze sprzętem w komputerze.

(czasem.mysl89) #12

Co mam dalej zrobić?

(Astor44) #13

Nacisnąć przycisk pierwszy z góry: “Usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie”.

(czasem.mysl89) #14

Dziękuje Panu serdecznie gra normalnie się uruchamia i z niej nie wyrzuca Pozdrawiam.