Sterownik graficzny nie może odnaleźć zgodnego sprzętu graf

Witam,

dziś po włączeniu mojego komputera okazało się, ze powstał problem. Przed ostatnim wyłączeniem wszystko było w porządku. Dzisiaj nie mogę ustawić rozdzielczości większej niż 1280x1024, nie mogę włączyc aero ani żadnej gry. Dokładnie jakby nie były zainstalowane sterowniki do kart. graf. Rozkręciłem kartę graficzna, wyczyściłem, wkręciłem z powrotem. Ściągnąłem najnowsze sterowniki z nvidii i przy instalacji wyskakuje taki komunikat:

nvidia.png

Wszędzie moja karta wyświetla się jako standardowa karta graficzna VGA, nawet w everescie.

W menedżerze urządzeń wyświetla się coś takiego:

mu.png

Pobrałem sterowniki do płyty głównej i nie ma zmian.

Moja karta to gigabyte gtx 460, plyta - gigabyte GA-A75M-S2V.

Czy wie ktoś może co powinienem z tym zrobić?

Spróbuj zainstalować wcześniejszy numer sterownika.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

RandyMarsh ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Próbowałem, wyskakuje ten sam komunikat.

http://lmgtfy.com/?q=jak+odinstalowa%C4 … graficznej ewentualnie wgraj nowy BIOS do karty graficznej.

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem odinstalować sterowniki poprzez menedżer urządzeń w trybie awaryjnym i normalnym oraz przez program driver cleaner 3. Tylko raz po pierwszym użyciu driver cleanera instalator sterowników nvidii “poszedł” dalej jednak instalacja jak na mój gust trwała za krótko i nie było żadnych szczególnych efektów. System dalej widzi kartę jako “standardowa karta graficzna VGA” i działa jakby nie było sterowników do karty graficznej.

Instalowanie BIOSu w karcie graficznej wydaje mi się zbyt ekstremalne. Karta chyba jest jeszcze na gwarancji i jeśli do czwartku nic z nią nie zrobię to wyśle do serwisu. Szkoda, bo pewnie będzie się tam kisiła 2 tygodnie… :frowning:

Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły proszę o odpowiedź.

Masz pod ręką jakiegoś linuxa? Jak tak to odpal go w LiveCD i sprawdź czy poprawnie wykryje kartę graficzną. Przeczyść też rejestr Windows np. programem Cloud System Booster, TuneUp 2012.