Sterownik karta graficzna (AMD A8 3850) i Sterownik dźwięku

Witam

Mam pewną wątpliwość. Sprzęt tak jak w temacie, procesor: AMD A8 3850; płyta: Gigabyte GA-A75M-S2V. I teraz tak, w menedżerze urządzeń mam w sterownikach karty graficznej: AMD Radeon HD 6550D; dostawca: ATI TechnologiesINC; Data: 07.06.2011; Podpis cyfrowy: Microsoft itd. Nie instalowałem żadnego sterownika do zintegrowanej karty graficznej, no chyba że coś się zainstalowało z chipsetu płyty głównej. Natomiast jeśli idzie o dźwięk to jest: urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio. Gdy wchodze w szczegóły to dostawca sterownika, producet to Microsoft.

I teraz moje pytanie jest takie, czy mam instalować sterownik do zintegrowanej grafiki, bo z tego co mi się wydaje jakiś sterownik zainstalowany jest, pytanie tylko czy jest aktualny. Znalazłem coś takiego http://support.amd.c…iw_vista64.aspx Tylko pytanie czy miałbym zainstalować wszystkie te 3rzeczy, i czy wcześniej muszę odinstalować aktualny sterownik?

Jeśli idzie o dźwięk, to wygląda na to że jest tylko sterownik Microsoftu, tak więc pasowałoby coś zainstalować. Ale na płytce dołączonej do płyty głównej nie było żadnego sterownika audio. Tak więc muszę pobrać z tej stronki http://www.gigabyte…spx?pid=3934#dl sterownik audio? I takie samo pytanie czy odinstalować aktualny sterownik zanim zainstaluję nowy?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam

Wiec tak, sterowniki do karty graficznej oczywiście bym zainstalował, tak samo jak i do audio. Dobrze by było jakbyś podał jaki masz system i identyfikator sprzetu karty dzwiekowej,jeżeli chodzi o karte graficzna wystarczy pobrac aktualne sterowniki do AMD Radeon HD 6550D , podaj system tylko jaki masz system.

System Windows7 Home Premium 64bit. Co do identyfikatora sprzętu karty dźwiękowej to nie mam pojęcia gdzie coś takiego mam sprawdzić, wiem tylko jaka płyta główna i znalazłem jakiś sterownik audio do tej płyty co podałem w linku w pierwszy poście. Dziwi mnie, że nie było nic do zainstalowania na płytce dołączonej do płyty głównej.

A przy instalowaniu nowych sterowników te które są aktualnie mam odinstalować?

Tak przy instalowaniu nowy sterowników, zalecane jest odinstalowanie poprzednich. Identyfikator sprawdza sie klikając PPM w menadżerze sprzetu na karte dzwiekowa >> właściwości >> szczegóły > i tam z listy wybierz" identyfikator sprzetu" i podaj cały ten kod. Zaraz poszukam sterowników do karty graficznej.

Jest coś takiego:

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1458A132&REV_1000

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1458A132

To nie mam instalować tego sterownika do płyty głównej ze strony Gigabyte?

Nie tu Masz link do sterowników karty graficznej: http://www.pcpitstop.com/drivers/downlo … 6550D.html wybierz tylko swoj system win7 64 bit i wybierz z listy najaktualniejsze sterowniki tam chyba sa trzy do wyboru. tak o ten kod mi chodziło zaraz poszukam do karty dzwiekowej.

Dodane 28.09.2012 (Pt) 12:33

To sa informacje na temat karty audi:

Chip Number: 1Device Audio GigaByte Technology 82801IB/IR/IH

Chip Description: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0887&SUBSYS_1025047F&REV_1000\4&4854010&0&0001

Notes: Realtek High Definition Audio(V.6.0.1.6602)

a tu jest link do sterowników tego sprzetu

http://notebook-drivers-download.com/do … ion-audio/

powinno działać.

Specyfikacja:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … -s2vrev_10

Karta dźwiękowa Realtek ALC889

Sterowniki:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Wcześniejsze sterowniki należy odinstalować a następnie przeczyścić komputer np. programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Instalujesz kolejno:

  1. Chipset

(w razie problemów nie instaluj)

  1. Sterowniki do karty dźwiękowej

a/ ze strony producenta płyty:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … ia-ati.exe

b/ lub te:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

  1. Sterowniki do karty graficznej

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer…

Czy masz w Menedżerze urządzeń jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania ?

Jeżeli nie masz to być może wszystkie sterowniki zainstalowały się przez Windows Update.

Jeżeli będziesz instalować p/w sterowniki które podałem to najpierw wyłącz Windows Update, odinstaluj poprzednie, użyj CCleanera

i dopiero zainstaluj nowe.

Chipset mam chyba zainstalowany, tzn. instalowałem z płyty dołączonej do płyty głównej, dałem Xpress Instal i zainstalowałem co tam było. Jeśli idzie o dźwięk to wygląda na to, że jest to sterownik Microsoftu, a sterownik grafiki mam podejrzenia, że zainstalował się gdy instalowałem sterownik z płytki dołączonej do płyty głównej.

W każdym razie rozumiem, że zarówno jeśli idzie o grafikę jak i o dźwięk trzeba zainstalować nowsze sterowniki, te które podaliście. Najpierw mam odinstalować stare poprzez menedżera urządzeń, tak? Dać odinstaluj? A ten CCleaner jest konieczny? Boję się, że coś tam przekombinuję :slight_smile:

Co do innych znaków zapytania, to nie ma żadnych. Tak więc chyba jest wszystko zainstalowane.

Jeszcze naszła mnie taka myśl, że w sumie chyba w menedżerze urządzeń, powinno pokazywać kartę dźwiękową, tak? Tymczasem po odinstalowaniu tego sterownika Microsoftu “urządzenia zgodnego ze standardem HD Audio” znika mi cała zakładka “kontrolery dźwięku, wideo i gier” Hmmm może nie wykrywa karty dźwiękowej? Dlatego też może po włożeniu płytki dołączonej do płyty głównej nie pokazało mi sterowników audio, bo przecież na tej płytce powinny takie sterowniki się znajdować?

Dodane 29.09.2012 (So) 10:03

Liczę, że ktoś coś poradzi :slight_smile:

Wszystko dokładnie opisałem p/w.