Sterownik karty graf. ATI - sterownik nie obsługuje CCC

Problem postaram się przedstawić możliwie jak najjaśniej.

Po pierwsze mój sprzęt:

Komputer stacjonarny, karta graf. Radeon HD 2400 Pro, Windows XP SP3 32bit.

Dłuższy czas operowałem na Windzie 7, no i naszła mnie ochota niemiłosierna do powrotu do XP. No i formacik poszedł, żadnych problemów nie napotkałem. Nadszedł czas na instalację sterowników i tutaj zaczynają się problemy. Pobrałem je ze strony AMD.

Instalacja idzie gładko, ponowne uruchomienie systemu, ekran ładowania systemu się pojawia, a potem… nic, czarny ekran. Monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii. W trybie awaryjnym i VGA system uruchamia się bez żadnych problemów. Odinstalowałem najnowsze sterowniki, zainstalowałem starsze dostarczone na płycie, ale problem ten sam. Ponownie spróbowałem z najnowszymi sterami, ale nie pomogło. W trybie VGA na starcie pojawia się taki oto komunikat:

205vcz7.jpg

Przy próbie uruchomienia CCC pojawia się natomiast takie coś:

2qvzazl.jpg

Powoli mi już brakuję pomysłów na rozwiązanie problemu, dlatego postanowiłem poradzić się mądrzejszych w tych sprawach.

Wcześniej zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

Zainstalowałeś DirectX oraz min. NET Framework 2.0 lub wyższy ?

W Menedżerze urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?

Sprawdzałeś sterowniki ATI Catalyst (Win. XP 32-bit) 10.11?

Prawidłowo odinstalowałeś poprzednie ?

Tak, sterowniki do płyty głównej były zainstalowane. Teraz je jeszcze zaktualizowałem - nadal nie pomogło.

DirectX był, Framework 3.5 niemal na początku instalowałem.

Żółty wykrzyknik jest jedynie przy kamerce internetowej - a to raczej problemem nie jest.

Teraz sprawdziłem ATI Catalyst (Win. XP 32-bit) 10.11 - jedyna różnica jest taka, że komunikaty wyświetlają się po angielsku.

Poprzednie sterowniki odinstalowywałem deinstalatorem ATI usuwając wszystkie elementy. To chyba prawidłowy sposób?

Czyli podsumowując nadal nic nie pomaga, przy uruchamianiu monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii.