Sterownik karty graficznej (komputer nie widzi karty)

Mam problem. Z pewnego powodu wyłączyłem karte graficzną (prawy na pulpicie wlasciwosci-ustawienia- zaawansowane- karta- wlasciwosci i wylacz uzywanie karty graficznej) komputer sie zrestartowal zgodnie z informacja ktorą potwierdzilem klikajac OK. Po ponownym włączeniu komputera wchodze raz jeszcze w ustawienia karty i chce ją włączyć a tam komputer jej nie widzi tak jakby nie było sterowników. Postanowiłem zainstalować jeszcze raz sterownik który naprawde był ale nic to nie dało. Komputer cały czas nie widzi karty, nie wiem już co robić

Karta to GeForce 9600GT. Karta cały czas wyje wiatrakami ale to jest normalne kiedy nie ma sterownika

zmień port pci

na plycie glownej mam tylko 1 port pci e dla karty grafiki. zmieniłem tylko wyjscie dla kabla z karty graficznej do monitora ale nadal to samo. W miedzyczasie kilkakrotnie probowalem instalowac stery i odinstalowac stare ale nic nie pomaga. Teraz na starcie windowsa wyskakuje jeszcze okienko RUNDLL o bledzie ladowania C\Windows\system32\NvCpl.dll

Odinstalowałeś całkowicie sterowniki od karty graficznej NVIDIA? Jeśli tak to dodatkowo przeczyść resztki po sterownikach tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html

Zresetuj komputer i dopiero ponów instalację sterowników.

tym sweeperem dać clean na nvidia chipset, nvidia display i nvidia PhysX ?

NVIDIA display i NVIDIA PhysX. Najlepiej jeśli zrobisz to w trybie awaryjnym. Pytanie tylko czy wcześniej odinstalowałeś sterowniki NVIDII?

Po usunięciu wszystkich pozostałości po sterownikach i restarcie komputera, spróbuj zainstalować sterowniki do swojej karty.

Powinno wszystko działać.

tak w dodaj/unun programy

Ok, więc sprzątnij resztki w/w programem, restart i następnie instalacja sterowników NVIDIA. Powinno zadziałać.

Sterowniki ogarnij i sprawdź czy nie da się włączyć karty w Menadżer urządzeń.

jak wejsc w tryb awaryjny:P (laik) zeby usunac NVIDIA display i NVIDIA PhysX

F8 po etapie POST w BIOSie i przez ekranem ładowania Widnows.

Zrobione dzieki za pomoc :slight_smile: