Sterownik karty graficznej

Witam, mam takie pytanie. Posiadam laptopa dell Inspiron 5545 A10 z dwoma kartami graficznymi. Na stronie della są do niego wszystkie sterowniki jakie są stare i laptop czasami ma błąd sterownika ekranu, ekran się czasami zacina i na twardo trzeba wyłączyć komputer.

Korzystam z catalista - jak myślicie czy jak bym zainstalował najnowsze Crimson ReLive to mogło by coś poprawić. No i na dobrych programach pisze że wspiera to najnowsze karty graficzne, to znaczy że tych starych i7 już nie wspiera i by było gorzej?

System win 8.1

Bo to może być błąd sterownika pod tytułem uszkodzona karta graficzna, dokłądniej lut. Tak się to objawia.

Poza tym to jest starutki laptop i nie sądzę (choć mogę się mylić), że producent wspiera do niego jeszcze sterowniki dla nowych wersji W10. Więc moim zdaniem im nowsza wersja W10 tym większa szansa na problemy ze sterownikami.
Na twoim miejscu używałbym tylko tych sterowników, które zaproponuje WU ignorując nawet te ze strony producenta.

Co to jest UW?

WU - Windows Update.

Witam miałem podobną sytuację. Nie pomagało nic, zmiany sterowników sprawdzanie w serwisie itd. Diagnoza - uszkodzona karta graficzna. Wtedy zainstalowałem win 10 i sam sobie dobrał sterowniki. Laptop już śmiga bez zarzutu masę czasu. Może u Ciebie też tak jest. Spróbuj zrobić to co ja.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki jakie miał AMD i działa jak na razie wszystko dobrze. Czyli te polecane przez producenta laptopa po prostu nie spełniają obecnych wymagań.