Sterownik kontrolera sieci nie jest zainstalowany

Witam. Problem jest taki iż z jakiejś przyczyny w moim Menedżerze urządzeń zauważyłem w zakładce Inne urządzenia > Kontroler sieci żółty wykrzyknik, wygląda to tak: klik i gdy klikam w automatycznie wyszukaj i aktualizuj sterownik system niczego nie znajduje i nie może zainstalować. System to Windows 7 x64, model płyty głównej MSI B75A-G43 (MS-7758). Prawdopodobnie trzeba będzie pobrać ten sterownik ręcznie, ale nie jestem pewien co do czego i skąd i bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ? 

Jeszcze dodam że z objawów widzę także, iż w Centrum sieci zniknęła mi całkowicie ta sieć z którą się normalnie łączę, pomimo że połączenie z internetem jest i działa dobrze.

Czemu nie spróbujesz na stronie producenta płyty? https://us.msi.com/Motherboard/support/B75AG43.html#down-driver&Win7 64

 

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_pcielan_7_mb.zip

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_pcielan_7_mb.zip

@ bachus Tak oczywiście teraz rozumiem, ale po pierwsze na tę chwilę nie wiedziałem że to chodzi o płytę główną w ogóle, a dwa co tam konkretnie dalej szukać.

 

Dobrze, a czy mam wskazać ręcznie w MU cały folder czy tylko plik Setup.exe ?

Jak jest plik setup, to go uruchom (nic w takiej sytuacji nie musisz wskazywać). 

I tak zrobiłem a mimo to wciąż jest żółty wykrzyknik w MU oraz brak widocznej sieci w sieciach, a ponadto w Centrum akcji też czytam że instalacja sterownika była nieudana.

Szczegóły - identyfikator sprzętu (pokaż jaki jest indentyfikator tego urządzenia…).

Identyfikatory sprzętu:

PCI\VEN_1814&DEV_0300&SUBSYS_25601814&REV_00

PCI\VEN_1814&DEV_0300&SUBSYS_25601814

PCI\VEN_1814&DEV_0300&CC_028000

PCI\VEN_1814&DEV_0300&CC_0280

 

Opisz co masz podpięte do tego komputera, bo bez tych infomarcji wątek zaczyna być męczący… masz jakąś dodatkową kartę bezprzewodową? (USB, albo inna?).

Podpięte dodatkowo na stałe nic nie mam, karty bezp. też nie.

Ale czy możliwe jest że te objawy są wynikiem jakiegoś fizycznego, technicznego uszkodzenia czegoś gdyż podejrzewam to ze względu na pewne przypadkowe zdarzenie, które miało miejsce u mnie ostatnio jak to czasem bywa, po prostu pewien niewielki i nieoczekiwany wstrząs jeżeli chodzi o jednostkę centralną.

Czy faktycznie te objawy oraz niemożność instalacji sterownika kwalifikują się już tylko na fizyczną ingerencję w serwisie ?

Co do wstrząsu - już szybciej dysk twardy. Karta sieciowa potrafi się uszkodzić np. podczas burzy. Jeżeli karta sieciowa wbudowana w płytę uszkodziłą się fizycznie, to serwis nic nie zrobi (jeżeli nie jest na gwarancji) - mogą dodać zewnętrzną kartę sieciową. 
Jak sobie poradzisz: spróbuj jeszcze wejść do BIOSu (przy uruchamianiu komputera…), w opcjach wyłączyć kartę sieciową całkowicie, włączyć komputer (zalogować się do Windowsa), znowu wyłączyć komputer i ponownie włączyć kartę. Jak chcesz próbować, możemy Cię spróbować pokierować. 

 

Canyon CN-WF511

http://www.hwdrivers.com/dl/6/004705/d_wl/v_Canyon/m_CN-WF511

Zdecydowałem, że najlepiej jak zaniosę ten komputer do serwisu a nuż okaże się że coś się stało ze sprzętem (raczej nie w wyniku np. burzy), i jeśli jest oczywiście w ramach gwarancji.

Karta sieciowa jest niezintegrowana z płytą, ale i tak nie wiemy przecież co ewent. jest fizycznie uszkodzone to się okaże, czy to jest np. dysk twardy z moich obserwacji wynika że nie jest zdrowy, tylko coś mnie niepokoi z tym kontrolerem sieci + no ta ikonka sieci która zniknęła z centrum sieci… a połączenie jest.

W ogóle to żadnych objawów poza tym wykrzyknikiem w MU póki co nie widzę.

 

Edycja.

Moi drodzy witam ponownie - dzięki wielkie wam wszystkim oczywiście za wszelką pomoc, ale zgodnie z moimi przypuszczeniami okazało się że wizyta w serwisie była tutaj jednak niezbędna, a wszelkie nasze tutaj rozważania niestety okazałyby się płonne. Okazało się bowiem, że jednak jest jakieś fizyczne uszkodzenie w karcie sieciowej na tyle istotne, że aż trzeba było wymienić ją na nową identyczną plus jeszcze drobne poprawki kosmetyczne typu porządne odwirusowanie tak na wszelki i teraz naprawdę wszystko działa już dobrze.

Początkowo rozważana była również opcja reinstalacji systemu, ale okazała się ostatecznie niepotrzebna.

Także raz jeszcze wszystkim dzięki za próby pomocy i oczywiście cieszę się, że wszystko się udało załatwić pomyślnie. :slight_smile: