Sterownik laptop Samsung NP-SA 11 FS02PL do Windows 7

(8radek8) #1

Witam, jak w temacie poszukuję sterowników, nie mogę na internecie znaleźć. Pomóżcie.

Samsung na swojej stronie nie udostępnia sterowników pod Win7 dla tego modelu.

Zainstalowałeś już ten system? Których sterowników Ci brakuje?

(8radek8) #3

Jeszcze nie zainstalowałem, mam narazie Viste, i szukam wcześniej sterowników żeby się nie okazało że nic nie będzie dobrze chodzić.

(Sypa) #4

Jednak porażka z Samsungiem. Mam R510 ale to to samo.

1. Nie działała kamerka - nawet system jej nie wykrył. Użyłem sterownika do Visty od innego modelu - 1 z brzegu i jeszcze jakiś ster do kamerki Microsoftu ze strony MS 7 Drivers i - jakoś poszło! Teraz działa

2. Natomiast nadal nie działają klawisze funkcyjne - wywala na koniec instalacji error.

Na stronie Samsunga tylko stery do Viśty.

P.S. Od kogo żądać zwrotu 500 zł za system - od Majkrosoftu czy od Zamzunga?

(Baltazar000) #5

witam, ja także posiadam SA 11 FS02PL do Windows 7. Zainstalowałem 7 i wszystko działa...no oprócz kamerki - pomimo tego że ściągnąłem najnowsze sterowniki ze stronki szajsunga... :twisted:

Czy możesz wrzucić na forum link do sterowników kamerki - tych które sam zainstalowałeś?

Od nikogo. Nikt przecież nie zmuszał Cię do kupna tego systemu. Sprawdziłeś wcześniej dostępność sterowników do 7 dla Twojego modelu? Z jakim systemem był od sprzedawany? Bo producent jest zobowiązany o zadbanie o sterowniki tylko dla systemu z którym dany model sprzedaje.

(Sypa) #7

Sorki nie pamiętam. Wiem tylko, że Googlach wpisałem "windows7 camera driver" i tam jakiś odnośnik do programiku na stronie Majkrosoftu sie pojawił, potem wpisałem podobnie do Zamzunga i jakiś ster do R510 niby od Visty ale zadziałał. Ale ogólnie z tym MS Syfen to niezły burdel macie, siostry....

-- Dodane 17.11.2009 (Wt) 7:27 --

:expressionless: Nikt nigdy nie zmusza mnie do kupowania niczego. Jeśli kupisz coś co nie działa - na ten przykład wiatraczek, to właśnie jest najbardziej idiotyczna odpowiedź jaką słyszałem "Nikt przecież nie zmuszał Cię do kupna tego wiatraczka". Jak mam sprawdzić coś, co jest w pudełku zamknięte i nie można przetestować? Zero gwarancji, że będzie działać? Może nie wiesz, ale niektóre sprzęty są sprzedawane bez systemu.

Jak to nie można? Przecież można ze stron MS pobrać bodajże 90-o dniową wersję testową. Więc jak widzisz można, tylko trzeba chcieć.

(Sypa) #9

do baltazar000 - znalazłem sterowniki i oprogramowanie działające - wziąłem z amerykańskiej wersji Samsunga R519 - szczególnie Speedup Manager i Display Manager są do Visty ale działają nawet na Win7 64bit. Nie wiem dlaczego tego nie dali przy odpowiednich modelach.

@Areh - zapodaj linka do pobrania wersji free :o

(CzajAn) #10

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-u ... 14304.html

(Sypa) #11

Fakt że mam R510 ale wszystko działa - Win7 Prof 64 bit. Rozjaśnia ekran i ścisza jak w Viście. Może trzeba pogrzebać w innych sterach :frowning: