Sterownik laptop Samsung NP-SA 11 FS02PL do Windows 7

Witam, jak w temacie poszukuję sterowników, nie mogę na internecie znaleźć. Pomóżcie.

Samsung na swojej stronie nie udostępnia sterowników pod Win7 dla tego modelu.

Zainstalowałeś już ten system? Których sterowników Ci brakuje?

Jeszcze nie zainstalowałem, mam narazie Viste, i szukam wcześniej sterowników żeby się nie okazało że nic nie będzie dobrze chodzić.

Jednak porażka z Samsungiem. Mam R510 ale to to samo.

  1. Nie działała kamerka - nawet system jej nie wykrył. Użyłem sterownika do Visty od innego modelu - 1 z brzegu i jeszcze jakiś ster do kamerki Microsoftu ze strony MS 7 Drivers i - jakoś poszło! Teraz działa

  2. Natomiast nadal nie działają klawisze funkcyjne - wywala na koniec instalacji error.

Na stronie Samsunga tylko stery do Viśty.

P.S. Od kogo żądać zwrotu 500 zł za system - od Majkrosoftu czy od Zamzunga?

witam, ja także posiadam SA 11 FS02PL do Windows 7. Zainstalowałem 7 i wszystko działa…no oprócz kamerki - pomimo tego że ściągnąłem najnowsze sterowniki ze stronki szajsunga… :twisted:

Czy możesz wrzucić na forum link do sterowników kamerki - tych które sam zainstalowałeś?

Od nikogo. Nikt przecież nie zmuszał Cię do kupna tego systemu. Sprawdziłeś wcześniej dostępność sterowników do 7 dla Twojego modelu? Z jakim systemem był od sprzedawany? Bo producent jest zobowiązany o zadbanie o sterowniki tylko dla systemu z którym dany model sprzedaje.

Sorki nie pamiętam. Wiem tylko, że Googlach wpisałem “windows7 camera driver” i tam jakiś odnośnik do programiku na stronie Majkrosoftu sie pojawił, potem wpisałem podobnie do Zamzunga i jakiś ster do R510 niby od Visty ale zadziałał. Ale ogólnie z tym MS Syfen to niezły burdel macie, siostry…

Dodane 17.11.2009 (Wt) 7:27

:expressionless: Nikt nigdy nie zmusza mnie do kupowania niczego. Jeśli kupisz coś co nie działa - na ten przykład wiatraczek, to właśnie jest najbardziej idiotyczna odpowiedź jaką słyszałem “Nikt przecież nie zmuszał Cię do kupna tego wiatraczka”. Jak mam sprawdzić coś, co jest w pudełku zamknięte i nie można przetestować? Zero gwarancji, że będzie działać? Może nie wiesz, ale niektóre sprzęty są sprzedawane bez systemu.

Jak to nie można? Przecież można ze stron MS pobrać bodajże 90-o dniową wersję testową. Więc jak widzisz można, tylko trzeba chcieć.

do baltazar000 - znalazłem sterowniki i oprogramowanie działające - wziąłem z amerykańskiej wersji Samsunga R519 - szczególnie Speedup Manager i Display Manager są do Visty ale działają nawet na Win7 64bit. Nie wiem dlaczego tego nie dali przy odpowiednich modelach.

@Areh - zapodaj linka do pobrania wersji free :o

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-u … 14304.html

Fakt że mam R510 ale wszystko działa - Win7 Prof 64 bit. Rozjaśnia ekran i ścisza jak w Viście. Może trzeba pogrzebać w innych sterach :frowning: