Sterownik magistrali WinXP

(Mazi91ostr) #1

Witam,

pojawił mi się komunikat przy jednym z urządzeń w Menadżerze urządzeń "Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio" w stanie urządzenie natomiast pojawił się komunikat: "To urządzenie nie może znaleźć odpowiedniednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)", "Jeżeli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie."

Co może być przyczyną takiego komunikatu?

(Veers) #2

Np problem z adresacją pamięci, lub przydzielonym / współdzielonym IRQ.

(Mazi91ostr) #3

W jaki sposób można to stwierdzić? I usunąć ten problem?

(Veers) #4

W menadżerze urządzeń, we właściwościach urządzenia masz zakładkę "Zasoby" - interesuje cię pozycja: konflikty. Dalsze kroki zależą od tego, co tam znajdziesz.

(Mazi91ostr) #5

Po sprawdzeniu zakładki "zasoby" odnalazłem tam tylko komunikat: " Urządzenie to nie może odnaleźć wystarczającej ilości wolnych zasobów, których mogłoby użyć. "

Następnie wykonałem krok, Menadżer urządzeń - > Widok -> Zasoby według typów i sprawdziłem wszystkie elementy w liście rozwijanej. W żadnym elemencie nie było konfliktu. W "Żądanie przerwania (IRQ)" na liście numerowanej nie mam numerów 2,3,5,6,7 a pozostałe od 0 do 22 mam.

(Veers) #6

Rozumiem, że w menadżerze urządzeń nie masz żadnego urządzenia ze stanem zasobów : "urządzenia powodujące konflikty" ?

(Mazi91ostr) #7

Nie mam takiego komunikatu.

(Veers) #8

W takim razie - przeinstaluj sterownik.