Sterownik napędu CD/DVD

(Ftrrasta) #1

Potrzebuje sterownika napedu cd/dvd do Toshiby Satellite L750D win 7 (64bit), w menadzeże urządzeń pokazuje napęd TSSTcorp CDDVDW SN-208AB SATA CdRom Device ale sterownik z 2006r. a płyt mi nie czyta.Po włożeniu płyty napęd pracuje ale w ogóle nie widzi mi płyty i wolno się obraca.

Witam, dziwne. Jak dotąd sterowniki wbudowane w Windows świetne sobie radziły z obsługą napędów. Może napęd jest uszkodzony? Sterowników możesz poszukać na stronie producenta.

(Ftrrasta) #3

Na stronie producenta było jedynie WinDVD, podczas instalacji wyskakuje błąd - “You must have a previous WinDVD installed to apply this update module”

To akurat nie są sterowniki i na Twój problem nic nie pomogą. Ogólnie, do napędów CD/DVD żadne dodatkowe sterowniki nie są potrzebne. Spróbuj swój przeczyścić, może coś to da, ale najprawdopodobniej dokonał on już żywota, albo jest temu bliski.

Wcześniej wszystko działało?

(Ftrrasta) #5

Nie używałem napędu od prawie roku a ostatni miesiąc komputer leżał nieruszany bo windows 10 mi nie działał.

Jak moge odczytać klucz windowsa jeżeli zrobiłem format systemu, nie mam pudełka z papierami od laptopa (prezent) i na naklejce od spodu laptopa nie mogę odczytać 5 pierwszych cyfr bo sie przetarły a chce aktywować klucz systemu :confused:

(JNJN) #6

To musisz to odczytać? lupa i czytaj lub trzeba kupić nowy system W7.

(Ftrrasta) #7

Mam w telefonie opcje lupy i latarki, lekko widać zarysowania cyfr ale wystarczy jedną pomylić, myślałem ze istnieje jeszczej jakaś opcja sprawdzenia.Co do napędu zastosuje zewnętrzny napęd bo kupiłem niedawo można zamknąć dziekuje

(Remix) #8

Klucz systemu można sprawdzić, jak dany system był aktywowany przy użyciu tego klucza. Informacje można wyciągnąć na kilka sposobów, np. z BIOS’u jeśli to laptop, lub przy użyciu zewnętrznych programów.