Sterownik napędu CD/DVD

Potrzebuje sterownika napedu cd/dvd do Toshiby Satellite L750D win 7 (64bit), w menadzeże urządzeń pokazuje napęd TSSTcorp CDDVDW SN-208AB SATA CdRom Device ale sterownik z 2006r. a płyt mi nie czyta.Po włożeniu płyty napęd pracuje ale w ogóle nie widzi mi płyty i wolno się obraca.

Witam, dziwne. Jak dotąd sterowniki wbudowane w Windows świetne sobie radziły z obsługą napędów. Może napęd jest uszkodzony? Sterowników możesz poszukać na stronie producenta.

Na stronie producenta było jedynie WinDVD, podczas instalacji wyskakuje błąd - “You must have a previous WinDVD installed to apply this update module”

To akurat nie są sterowniki i na Twój problem nic nie pomogą. Ogólnie, do napędów CD/DVD żadne dodatkowe sterowniki nie są potrzebne. Spróbuj swój przeczyścić, może coś to da, ale najprawdopodobniej dokonał on już żywota, albo jest temu bliski.

Wcześniej wszystko działało?

Nie używałem napędu od prawie roku a ostatni miesiąc komputer leżał nieruszany bo windows 10 mi nie działał.

Jak moge odczytać klucz windowsa jeżeli zrobiłem format systemu, nie mam pudełka z papierami od laptopa (prezent) i na naklejce od spodu laptopa nie mogę odczytać 5 pierwszych cyfr bo sie przetarły a chce aktywować klucz systemu :confused:

 

To musisz to odczytać? lupa i czytaj lub trzeba kupić nowy system W7.

Mam w telefonie opcje lupy i latarki, lekko widać zarysowania cyfr ale wystarczy jedną pomylić, myślałem ze istnieje jeszczej jakaś opcja sprawdzenia.Co do napędu zastosuje zewnętrzny napęd bo kupiłem niedawo można zamknąć dziekuje

Klucz systemu można sprawdzić, jak dany system był aktywowany przy użyciu tego klucza. Informacje można wyciągnąć na kilka sposobów, np. z BIOS’u jeśli to laptop, lub przy użyciu zewnętrznych programów.