Sterownik NVidia - crash

Cześć,
Zainstalowałem najnowszą wersję Windowsa, teraz z maja. Wszystko przeleciało ok, lecz teraz nie mogę dostosować jasności w panelu sterowania Nvidii. W ustawieniach “Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu” zaznaczam “Użyj ustawień NVIDIA” i gdy chcę zmniejszyć cokolwiek w tej kolumnie tzn. Jasność, kontrast czy gamma crahsuje sterownik i nic nie można zrobić, reinstalowałem cały sterownik, nic nie pomogło. I podczas włączania/wyłączania poznikały animacje tzn. takie zanikania obrazu, może i pierdoła, ale ja już się do tego przywiązałem i trochę dziwnie się bez tego czuję, jak tym rzeczom zaradzić, by było tak jak przed aktualizacją?
EDIT: Teraz zauważyłem, że nie mogę kliknąć w ogóle przycisku Windows, czy tej lupy, która służy do przeszukania systemu.

Odinstaluj sterownik, zrestartuj system, sprawdź aktualizacje Windows żeby ten pobrał sterownik samodzielnie. Daj znać czy pomogło.

Już ogarnąłem z tym sterownikiem, teraz jak przywrócić te animacje?
I jeszcze jedno, razem z kartą jak ją chciałem oczyścić bo zaczęła terkotać lekko wyszło to:


Przed wyciągnięciem karty oczywiście do odbezpieczyłem, lecz, gdy zacząłem wyciągać kartę od strony tyłu obudowy owe zabezpieczenie z powrotem wskoczyło na kartę poszło razem z kartą, po prostu wyskoczyło z slotu PCIE, udało je się z powrotem włożyć ale to nie zmienia faktu, dlaczego tak się stało? Dlaczego to zabezpieczcenie wskoczyło z powrotem na kartę? Pomoże ktoś? Tak powinna wychodzić karta, czy nie? Zawsze tak z tej płyty wyciągałem kartę i wszystko było ok, lecz dzisiaj zatrzask złapał przy wyciąganiu po kartę przechyliłem w stronę tego zabezpieczenia.

Chciałbym jeszcze dopytać w tym temacie, odnośnie pierwszego posta, gdy restartuję komputer to po restarcie mogę bez problemu dostosować jasność itd… natomiast, gdy “Zamknę” komputer i włączę to już nie mogę. Reinstall, czy starsza wersja nic nie dała.