Sterownik NVIDIA nie ładuje modułu GLX

Witam.

Czy ten błąd jest od początku czy w trakcie używania wystąpił ?

Nie jestem zupełnie pewien. Nie sprawdzałem tego dokładnie bo wcześniej nie potrzebowałem takiej grafiki na Linuksie (grałem głównie na Windowsie).

edit.

Jednak problem jest nowy. Wcześniej Payday na steam uruchomionym pod wine działał wyśmienicie teraz nawet się nie odpali.

 

edit2.

Zrobiłem downgrade do poprzedniej wersji sterownika czyli nvidia-drivers-343.36 ale to nie rozwiązało problemu więc podejrzewam że coś musiałem skisić w konfiguracji

Spróbuj stworzyć nowy plik konfiguracyjny “nvidia-xconfig” , w ostateczności przeinstaluj sterownik . Ja tak miałem że mi sterownik zgubił pewne rzeczy i albo gra nie działa albo Vbox i reinstalka sterownika rozwiązała problem .

Nie posiadam u siebie pliku konfiguracyjnego nvidia-xconfig, mam za to program od nvidia o takiej nazwie generujący nowy xorg.conf, ale ten nowy w niczym nie różni się od poprzedniego. Znalazłem za to w sieci jakieś wskazówki aby biblioteki odpowiedzialne za glx podlinkować gdzieś indziej ale nie za bardzo wiem gdzie system może ich szukać.

Dodam że w konfiguracji kernela mam wyłączone DRM aby się nie gryzł z tym dostarczanym przez sterownik, ale nawet włączony niczego nie zmienia.

Mając na myśli “nvidia-xconfig” chodziło mi o polecenie :slight_smile: , próbowałeś przeinstalować sterownik , jak już wspominałem u mnie to pomogło jak się coś pogubiło ze sterownikiem i X świrował .

Tak, nawet zrobiłem downgrade sterownika.

a masz link z rozwiązaniem tego ?

Nie rozumiem pytania. O co dokładnie chodzi?

Bo pisałeś “Znalazłem za to w sieci jakieś wskazówki aby biblioteki odpowiedzialne za glx podlinkować gdzieś indziej ale nie za bardzo wiem gdzie system może ich szukać” , chodzi mi olink do tego to byśmy może doszli wspólnie jak to rozwiązać z tym linkiem do tego .

Poszukam jeszcze jutro i wyedytuje post o tą informację, bo nie znalazłem tam konkretnej wskazówki więc nie zapisałem linku.

edit.

Zrobiłem jeszcze downgrade mesa, xorg-server, xorg-drivers (to chyba niepotrzebnie) i działa! :slight_smile: Widać jakiś bug się wkradł, ale oduczyło mnie to instalacji wersji rozwojowych ważnych składników systemu :wink: Dzięki w każdym razie za zainteresowanie.